Cagdas Felsefe

Utopia / Thomas More
-6%
Utopia - Eşine az rastlanır üstün zekasıyla tanınmış, yenilmez İngiltere Kralı Sekizinci Henry ile değerli Kastilya prensi birkaç yıl önce ciddi şekilde bozuşmuşlardı. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Türk Kitabevi
Fiyatı 7,50 EUR
İndirimli 7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Aaron'in Asasi / David Herbert Lawrence
D. H. Lawrenceın 1922 yılında yayımladığı Aaronın Âsası, 1. Dünya Savaşının ertesinde uygarlığın çöküşüne odaklanıyor. Lawrence, Eski Ahitte karşımıza çıkan Harunun âsasında simgeleştirdiği otoriteyi ve bağımsızlığı, yüzyıllar sonra Aaronın flütünde yeniden hayata döndürüyor.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Felsefenin Kisa Tarihi / Nigel Warburton
Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tanri'ya Ihtiyac Duymak / Soren Kierkegaard
Varoluşçuluğun babası olarak anılan Kierkegaard felsefesini inanç ve bilgi, düşünce ve gerçek üzerine kurmuştur. Tanrı'ya İhtiyaç Duymak adlı bu derlemede, Kierkegaard felsefesinin özünü oluşturan bütün kavramlara dair parçalar bulacak, büyük filozofun ölüm, din, korku gibi konulardaki düşüncelerini okuyacaksınız. Tanrı'ya İhtiyaç Duymak, Kierkegaard'un bütün kitaplarından yapılmış bir derleme olması açısından, Søren Kierkegaard'un felsefesine giriş niteliğinde bir eserdir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Negatif Diyalektik / Theodor W. Adorno
Yirminci yüzyıl felsefesinin zirve kitaplarından Negatif Diyalektik, kaleme alınışının 50. yıldönümünde Şeyda Öztürk'ün müthiş emek ürünü çevirisiyle nihayet Türkçede. 
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yargiya Felsefeyle Bakmak / Kolektif
Kurtul Gülenç ve Özlem Duva'nın hazırladığı Yargıya Felsefeyle Bakmak yargı kavramını, onun hukuksal statüsünü ve bu statünün belirli bir biçimde konumlandırılmasından kaynaklanan teorik ve pratik sorunları enine boyuna tartışmaya açan bir çalışma.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mizraklar Mizraklar Tüfekler Tüfekler / José Saramago
GÜNTER GRASS'ın özel illüstrasyonlarıyla"Silah sanayinde neden hiç grev olmaz?" Saramago, ömrünün sonlarına doğru kafasını kurcalayan bu soruya yanıt aramak için, tamamlayamadığı bu son romanına başlıyor.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gülme / Henri Bergson
Henri Bergson, bu muhteşem felsefi denemede, insanların neden güldüğünü ve gülmenin anlamını mercek altına alıyor.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dava / Franz Kafka
-5%
Birisi Josef K.'ya iftira atmış olmalıydı.Yanlış bir şey yapmadığını bildiği halde bir sabah tutuklanmıştı. Bayan Grubach'ın aşçısı her sabah saat yedide ona kahvaltısını getiriyordu. Bayan Grubach onun ev sahibesiydi ama ne hikmetse o gün ortalarda yoktu.
Fiyatı 9,00 EUR
İndirimli 8,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Us'ta Yol / Umut Kisa
"Bir insan kilitli olmayan, ama içeriye doğru açılan bir kapıyı boyuna itiyor, çekmek aklına gelmiyorsa, odada hapistir." -Ludwig Wittgenstein Hem karmaşıklık hem de basitlikte aramalısın bu kitabın özünü... Sabra ihtiyaç var, zekâya ihtiyaç var, bildiklerinden sıyrılmana ihtiyaç var anlamlandırmak için... Kendim olmak istiyorsam sırrı seçimlerimde aramalıyım.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 10 (von insgesamt 10 Artikeln)