Cagdas Felsefe

Utopia / Thomas More
Utopia - Eşine az rastlanır üstün zekasıyla tanınmış, yenilmez İngiltere Kralı Sekizinci Henry ile değerli Kastilya prensi birkaç yıl önce ciddi şekilde bozuşmuşlardı. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Türk Kitabevi
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Negatif Diyalektik / Theodor W. Adorno
Yirminci yüzyıl felsefesinin zirve kitaplarından Negatif Diyalektik, kaleme alınışının 50. yıldönümünde Şeyda Öztürk'ün müthiş emek ürünü çevirisiyle nihayet Türkçede. 
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yargiya Felsefeyle Bakmak / Kolektif
Kurtul Gülenç ve Özlem Duva'nın hazırladığı Yargıya Felsefeyle Bakmak yargı kavramını, onun hukuksal statüsünü ve bu statünün belirli bir biçimde konumlandırılmasından kaynaklanan teorik ve pratik sorunları enine boyuna tartışmaya açan bir çalışma.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mizraklar Mizraklar Tüfekler Tüfekler / José Saramago
GÜNTER GRASS'ın özel illüstrasyonlarıyla"Silah sanayinde neden hiç grev olmaz?" Saramago, ömrünün sonlarına doğru kafasını kurcalayan bu soruya yanıt aramak için, tamamlayamadığı bu son romanına başlıyor.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gülme / Henri Bergson
Henri Bergson, bu muhteşem felsefi denemede, insanların neden güldüğünü ve gülmenin anlamını mercek altına alıyor.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Us'ta Yol / Umut Kisa
"Bir insan kilitli olmayan, ama içeriye doğru açılan bir kapıyı boyuna itiyor, çekmek aklına gelmiyorsa, odada hapistir." -Ludwig Wittgenstein Hem karmaşıklık hem de basitlikte aramalısın bu kitabın özünü... Sabra ihtiyaç var, zekâya ihtiyaç var, bildiklerinden sıyrılmana ihtiyaç var anlamlandırmak için... Kendim olmak istiyorsam sırrı seçimlerimde aramalıyım.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 6 (von insgesamt 6 Artikeln)