Kisisel Gelisim

Savasci; Anlamli ve Coskulu Bir Yasam Icin / Dogan Cüceloglu
Anlamlı ve coşkulu bir yaşam için SAVAŞÇI kitabında böyle bir savaştan söz ediyoruz.Söz ediyorum değil,söz ediyoruz;çünkü kitabı Arif Bey'le beraber oluşturduk.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Limit Sizsiniz / Mümin Sekman
Önce kendi kanatlarına güven!Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar.Dışımızdaki limitler, içimizdekiler kadar büyür ya da küçülürler.Kafesten çıkınca değil, kafesi içimizden çıkarınca özgürleşiriz.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kisisel Ataleti Yenmek (Cep Boy) / Mümin Sekman
Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.Yapmamakla neler kaybettiğinizi veyaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Islam'a Göre Kisisel Gelisim / Vedat Aydin
Bilinçaltı, beynin farkında olmadığımız kısmıdır, hafıza depomuzdur. Vücuttaki bir çok işlemin otomatik ve düzenli bir biçimde yürümesini sağlar. Bilinçaltını ve bilinci bir buz dağına benzetirsek bilinçaltı, buz dağının görünmeden kısmıdır.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Istemenin Esrari / Muhammed Bozdag
Minik bir çiçek tohumu kuvvetli bir rüzgârla kanatlanıp uçarsa, dağların ötesindeki vadileri çiçek bahçesine dönüştürebilir. Makbul dua arştan yetişip kalbimizi kanatlandıracak böylesi bir ilahi rahmet rüzgârıdır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sonsuzluk Yolculugu / Muhammed Bozdag
Dünyaya gözlerimiz kapanır ve kabir kapısından öteye geçeriz. Kıyamet korkunç bir gürültüyle kopar. Dağlar pamuk gibi saçılır, gök yarılır, yıldızlar savrulur. Toplanıp dürülen mevcut yer ve göklerin yerine, bambaşka bir yer ve gök dirilir.Tarihin insanları, hayvanları, cinleri ve şeytanları dirildikleri topraktan kalkıp hep birlikte büyük hesaplaşma meydanına sürülür. Cennet ve Cehennem yaklaşır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Artik Zen-ginim / Aykut Ogut
Artık Zen-ginim - Bolluk ve bereket kapılarını açmak için kampa girmeye hazır mısınız?Bu hayata ZENgin olmak,ZENgin yaşamak için geldiniz!İşte hayatın sırrı bu cümlede saklı! 2005 yılında ben bir garson, eşim Esra yoga hocasıydı. Doğan Novus Yayınları Tü
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dünyanin En Büyük Hastaligi - Yobazite / Mustafa Cay
Yobazite: Bir düşünceye; sorgulamaksızın, körü körüne inanma hastalığı!Bu kitap; çağımızın belki de en büyük problemi olan cehalete ve bilgi kirliliğine karşı bir farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Islam'a Göre Kisisel Gelisim / Vedat Aydin
İslam a Göre Kişisel Gelişim - Bilinçaltı, beynin farkında olmadığımız kısmıdır, hafıza depomuzdur. Çıra Yayınları Türk Kitabevi
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ev Yapimi Sihirli Degnek / Sermin Carkaci
"Bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. Bütün hayallerin tek tek gerçek olsa. Yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. Sen "açıl" demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Artik Biliyorum / Oprah Winfrey
Her şey bir mucize, bir lütuf, bir fırsat olabilir. Yeter ki, siz öyle görmeyi bilin… Artık biliyorum… Ne verirseniz size geri gelir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Harikariyer / Ilham Süheyl Aygül
Asla pişman olmayacağınız bir yolculuk daha!Obir İK düşünürü bir ezber bozan farklı ve çok boyutlu bakan, çok yönlü yazan bir yazar...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Rüyalar Alemi / Mustafa Merter
Yaşamımızın uyuyarak geçen üçte birlik bölümünün kendimizi keşfetmek için bir fırsat olabileceğini hiç düşünmeyiz. Rüya bilincinin, yaşamımızın geri kalanını zenginleştirmesine imkân verecek psikolojik ve kültürel mekanizmalardan yoksunuz.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gönül Kapisi Iceriden Acilir; Sevgi Dostluk Ve Mutluluk Öyküleri / Murat Ertan
"Güzel bir tablo doğrusu, ama manasını bir türlü kavrayamadım," dedi... "Adamın vurduğu kapı hiç açılmayacak mı? Kapıya tokmak koymayı unutmuşsunuz da..."
Hunt gülümsedi: "Adam alelade bir kapıya vurmuyor ki..." dedi. "Bu kapı, insan kalbini temsil ediyor. Yalnızca içeriden açılabildiği için de tokmağa ihtiyaç duyulmuyor."
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Akis Oyunu / Talyaa Vardar
Akışta olmak sandığından daha kolay!Karlar eriyip şelalelere karışır...Nehirler denizlere kavuşur...Tırtıl kelebeğe dönüşür, bulut ise yağmura...Ne yaparsan yap, önüne geçemediğin tek şey akıştır...Çünkü yaşam, başından sonuna dek hiç durmadan akar.Akış oyunu ile bedenin, duyguların, sezginin, zihnin ve mananın kapılarından süzülerek yaşamın tadına varacaksın.Oynamaya var mısın?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Parmak Izindeki Yolculuk / Nusret Kaya;Ümit Batman
Alt beyin-Üst beyin ve rüyalar. Zihinsel bağlantıda mıyız? Vajinal dokunuşlar alt beyindeki genetik hafızayı mı uyandırıyor? Bir kirpikte bile DNA genetik bilgi hafızası olduğuna göre vajinanın dibindeki binlerce hücrede çok daha yüksek bir genetik hafıza olabilir mi?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Basari Belgesi / Mümin Sekman
Başarı arenasında türlü insanlar görülür: Başarmak için doğanlar, çabayla başarılı olanlar, başarılı yapılanlar Peki bu büyük başarı tiyatrosunun kulisinde neler dönüyor? Karakterli olmak mı zor, kariyerli olmak mı? Aşkta başarı ile başarı aşkı nasıl çatışır? Kaybedenlere oynayarak kazananların sırrı ne? Sosyal başarı jürisi kimi, neden seçer? Başarı bukalemunları nasıl yükselir? Başarıyı nasıl bölüşmeli? Az gelişmişler neden az gelişmiş kalır?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Eksi Sifir / Sunay Demircan
Dışarıdan bakanlar için defineci hazine arar, para pul peşinde gibi görünür. Nitekim büyük bir bölümü böyledir de. Ama bir bölümü için amaç zengin olmak değildir. En azından benim için değil. Amaç, ne olduğu bilinmese de o hayali kurulan, o aranılan şeye kavuşmaktır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dedemin Bakkali / Sermin Carkaci Yasar
O, tuz ruhu isteyen müşteriye yemek tuzu gönderip "ruhu arkadan gelecek" diyen bir girişimci… 
O, fakir müşterilere bedava ürünler satıp ücreti zenginlerin hesabına yazan bir kahraman… 
O, bakkaldaki içecekleri birbirine karıştırıp daha güzelini bulmak ve müşterilerine sunmak için uğraşan bir sivri zeka… 
O, Afrikalı çocuklara yardım göndermek için arkadaşlarının ellerinden kandil yiyeceklerini toplayan bir yardımsever…
O, attığı her adım olay olan, aşırı eğlenceli, cin fikirli, fena halde yenilikçi bir bakkal çırağı…
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tarihi Hosca Kal Lokantasi / Sermin Yasar

Kaybetmek bizim işimizdir.

Ayrıldıktan sonra, geçmiş zaman âşıkları gibi seni kalbime gömdüm Muazzez. 

Altında yatır olan araziden farkı yok şimdi. 

9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Altin Kurallar Kitabi 2 / Merthan Demir

Sevmediğiniz insanla münakaşadan kaçının, onun size söylediklerine karşı yapmanız gereken tek şey onu önemsememektir. Eğer onunla münakaşaya girerseniz sinsi bir yılan gibi zehrini üzerinize atıp rahatlar. Kurala uyup önemsemezseniz, zehrini kusamadan kendi içinde boğulacaktır. Önemseme!

9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ders Calismayi ve Ögrenmeyi Ögretmek /  Frank Morton McMurry

Fiziksel hareketlerimiz çoğunlukla bir ihtiyaca cevap olarak gerçekleşir. Örneğin, belirli bir noktaya ulaşmak, oyun oynamak ya da evin temelini atmak isteyen bir kişi, arzu edilen amaca ulaşmak için gerekli hareketleri yapar. Fiziksel egzersizler bile aşağı yukarı belirli bir ihtiyaç hissinin sonucunda doğar. Ders çalışma olarak adlandırılan zihinsel aktivite de benzer şekilde belli ihtiyaçlara karşılık olarak öne çıkar.

 

Çok çeşitli malzeme, alet, geniş fikir ve amaçlara sahip olan bizler, düşünme ve çalışmaya muhtacız. Düşüncenin ortaya atılmasını gerektirecek durumların uyarı ve dürtüsü ve bazı durumların tatmin edici olmaması dışında öğrenmenin normalde gerçekleşmemesidir.

 

Evrim tarihinde de durum hep bu şekilde olmuştur. Uyarı ve neden olmadan çalışma gerçekleşmemiştir. Uyarı ve neden maddi ve manevi olarak bizi zorluklardan çıkaran ve ayaklarımızın üzerinde durduran sebep olmuştur. Bu yolda motivasyon, çevremize uyumumuzda ve adaptasyonumuzda sadece bir alet görevi görmüştür.

6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 22 (von insgesamt 22 Artikeln)