Türkce Roman

Bir Rüzgar Ciksa / Denlz Cakir
Deniz Çakır bu ikinci romanında, bir ahlak varlığı olarak insanın modern hayat karşısındaki çıkmazını anlatıyor.Yine başarılı bir dil, ince bir ironi..Rana, modernitenin insanı fırlatıp attığı metalik dünyada, yalnız, şaşkın, kızgın ve amatördür.Yeni oyunun kurallarını bilmez, Soruları demodedir.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mücella / Nazan Bekiroglu
.Mücellâ, genç Cumhuriyet'le yaşıt bir kızın, unutulmuş kumaşların, kokuların, alışkanlıkların, iğne oyalarının, kimi yarım kalmış kimi tamamlanmış aşkların, hayatı seyretmekle yaşamak arasında gelip giden kadınların romanı.Zamanın daha ağır aktığı, hayatın ritminin daha çok mahalle aralarında karar bulduğu vakitler.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Serenad / Zülfü Livaneli
Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Iskender / Elif Safak
Elif Şafak’ın büyük yankılar uyandıran eseri İskender, 2011’de Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Eser, İngilizce yazılmıştır ve Omca Korugan tarafından tercüme edilmiştir. Elif Şafak bu kitabında göçmen sorunu, kadına şiddet, tasavvuf gibi temaları işlemiştir. Londra’da yaşamaya başlayan bir ailenin gözünden göçmenlerin durumunu anlatan kitap, 1.5 yılda tamamlanmıştır.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mutluluk / Zülfü Livaneli
Her biri mutluluğu arayan Meryem, İrfan ve Cemal, kendilerinin, birbirlerinin ve ülkenin ruhunun derinlerine doğru çalkantılı bir yolculuğa çıkıyorlar. Peki, onları neler bekliyor?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ustam Ve Ben / Elif Safak
Yolu İstanbul’a düşen bir fil bakıcısı olan Cihan, burada Mimar Sinan ile tanışır ve büyük mimarın çırağı olur. Mimar Sinan; Cihan ve fili Çota ile birlikte tarihin en muhteşem mimari eserini ortaya koyarlar.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Pembe ve Yusuf / Canan Tan
Ne benim sözüm geçer bu iklimdeNe de seninBöyle gelmiş böyle giderSon söz TÖREnin!Birbirlerine delicesine düşkün iki kardeşin,Pembe ile Yusuf'un sızılı ve çarpıcı öyküsü.Ezenler ve ezilenlerin amansız savaşımı.Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın değişmez kaderi..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Konstantiniyye Oteli / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul'un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.2014 yılı Aralık ayının son günleri...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yüregim Seni Cok Sevdi (Cep Kitabi) / Canan Tan
Yüreğim Seni Çok Sevdi (Cep Kitabı) - Biliyorum, imkânsız aşk bu! demişti Murat. Doğan Kitap Türk Kitabevi
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Sanal Halleri / Canan Tan
Masumiyet bile masum değil artık! Vakti zamanında, "Aldanma ki şair sözü elbette yalandır!" diyen Fuzulî, günümüzde yaşasa, "Aldanma ki sanal aşklar elbette yalandır!" mı derdi? Yoksa, "Aşk aşktır!" diyerek, gerçek ya da sanal tüm sevdalıların önüne mi sererdi dizelerini?..Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşkı seninle paylaştık mı biz? Yoksa...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cikolata Kapli Hüzünler / Canan Tan
Her öyküde kendinizden bir şeyler bulacaksınız.Hüzünleri çikolata ile tatlandıran... Enginde, günün minesiyle beraber solan... Yeşilin tonlarıyla özdeşleşmiş... Özgürlüğün en uç noktalarını pervasızca zorlayan...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yasar Kemal / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli kırk dört yıllık dostluğun penceresinden Yaşar Kemal'i anlatıyor."Yaşar Kemal'in çevresinde esen, sanki kişiliğinin ve bedeninin ayrılmaz parçası olan, gittiği her yere, girdiği her mekâna, sanki onunla doğmuş gibi farkında olmadan taşıdığı bir rüzgâr vardı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Manset Yalisinin Kizi / Esra Tüzün
Emeçler yaklaşık bir asır boyunca kamuoyunu sarsan manşetlere imza attılar... Son Posta gazetesinin efsanevi patronu, aynı zamanda Demokrat Parti milletvekili olan Selim Ragıp Emeç'in açtığı yoldan çocukları Çetin Emeç, Aydın Emeç ve küçük kızı, babasının "Leylak"ı Leyla Tavşanoğlu da yürüdü.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask Meclisi / Sinan Akyüz
"Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız. Bizim bu yalnız dünyamıza şafak atmaz, gün doğmuş. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi. Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben...İkimiz..."
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Baba ve Pic / Elif Safak
Elif Şafak, bu kitabında İstanbul – Amerika arasında biri Türk diğeri Ermeni asıllı iki aile üzerinden Türkiye-Ermenistan ilişkilerini incelemiştir. Yazar romanını 18 bölüme ayırarak her bölüme aşure yapımında kullanılan malzemelerin ismini vermiştir. Ülkemizde çok tartışmalara yol açmış bu roman, aynı zamanda Serra Yılmaz’ın başrolde yer aldığı tiyatro oyunu olarak sahnelenmiştir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Araf / Elif Safak
"İyi de bir insana neden ömür boyu geçerli olacak şekilde tek bir isim veriliyordu başka bir isim de verilebilecekken, hatta isminin harfleri karıştırılıp aynı isimden yenileri türetilebilecekken? Kendimiz de dahil etrafımızdaki her şeyi yeniden adlandırma şansı ne zaman alınmıştı elimizden? 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Meali - Yusuf ve Züleyha / Sinan Yagmur
Kuyu. Zindan. Dünya. Ahiret. Kuran-ın en güzel kıssasında dört kelime, dört kapıyı açıyordu: İman. Aşk. Sadakat. VuslatÜç gömlek. Üç yürek. Yakup. Yusuf ve Züleyha. Üç gömleği de yırtıldı da aşkının akı ile geçti kuyudan, zindandan ve kadından.Yakup şimdi suskun.
8,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bab-i Esrar / Ahmet Ümit
Kayıp babasıyla doğacak çocuğu arasında kalmış bir kadın... Hayatın anlamını arayan bir insan: Karen Kimya... Kapıları sırlara açılan bir kent... Sırların mucizelere dönüştüğü geceler. Mucizelerin hakikat sayıldığı zamanlar... Yedi yüz yıl öncesinden gelen bir fısıltı... Aşkı sadece aşkla tartanların ıtırlı soluğu... Ölümün yok edemediği bir sevda... Yıllara direnen bir sevgi; Şems-i Tebrizi ve Mevlâna Celaleddin-i Rumi... Günümüzden yedi yüz küsur yıl öncesine uzanan gerilim dolu, heyecan yüklü, mistik bir serüven...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Spinoza'nin Günlügü / Sener Özmen
"Şener Özmen sert bir kinaye, keskin bir mizah, net bir estetik dil, son derece eleştirel ve tahrik edici bir üslupla, var olan koşul ve durumların, otoriter yapıların ve halihazırda hayatımızda hüküm süren tabuların tek anlamlılığını sorguluyor.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tutsak Günes / Ayse Kulin
Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar... Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş'te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Elveda Güzel Vatanim / Ahmet Ümit
1926 yılının o hüzünlü sonbaharı. Osmanlı İmparatorluğu yıkılmış, genç cumhuriyet ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. O büyük altüst oluşun içinde bir adam: Şehsuvar Sami… Bir zamanların İttihat ve Terakki fedaisi, şimdilerin yorgun komitacısı. Şehsuvar Sami'nin etrafında dönen amansız bir entrika. Bir yanda kaybettiği ama hiçbir zaman yüreğinden çıkartamadığı sevgilisi Ester, öte yanda yaşanılan tarihsel bozgun…
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ruhlar Kuyusu / Turgay Güler
Kasım 2013'te yayınlanması planlanan Ruhlar Kuyusu, ülke gündeminde yaşanan sıra dışı gelişmeler sonucunda Mart 2014'de ertelenmişti. Ülke Tv kanalında yaptığı programlar ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunan Turgay Güler, bu kitabında ki ön görüleriyle yine gündemi saracak.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sekerfare / Sebnem Burcuoglu
YIRTMAK YA DA YIRTAMAMAK, İŞTE BÜTÜN MESELE BU!
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ölüme Fisildayan Adam (Ciltli) / Büsra Yilmaz
Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü. Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız... Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kördügüm / Ayse Kulin

“Hayatım, beni cehenneme savuran bir rüzgârla altüst olmuştu, böyle olmasında ne suçum ne de katkım vardı. Etrafımda neler dönüyor, bilmiyordum.

Fakat tuhaf bir şekilde içinde bocaladığım çaresizlik duygusu giderek mücadele ruhuyla yer değiştiriyordu…”

12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Solucan 4 Iz (Ciltli) / Zeynep Sey

Nehir, gözlerini dünyaya yeniden açtığında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını yaşayarak anlamak zorunda kaldı. Aynı Nehir gibi Kıvanç’ın da hatırlamadığı acı gerçeğin gün yüzüne çıkmasıyla, karmaşık ilişkilerini sürdürmeye devam eden ikili, nedenlerin artık hiçbir öneminin kalmadığını anladı ve Nehir, geçen onca yılın ardından Kıvanç’a sorduğu o soru ile birlikte, tüm bu yaşanılanların unutulmasına ve her şeyin en baştan başlamasına neden oldu:

 

“Aşkın izi geçer mi?”

15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askla Kal / Kahraman Tazeoglu
İnsan olmaktan yorulur bazen insan.Hayat yorar, aşk yorar, yalnızlık yorar, kalabalık yorar, gelen yorar, giden yorar...Sana sunulan hiçbir şeye alışma bu yüzden. Terk edenler yorar...Daha az güvenmeye, daha az sevmeye ve daha az inanmaya tecrübe diyorlar. Ama bu tecrübe değil, tecrübeyi doğru kullanamamaktır.Daha az güvenmek, güven sorunu yaratır. Gerektiği kadar güvenmelisin.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Paranoya / Disizofren (Tugba Sariünal)
Varoluşlarını akıl ve sezginin birlikteliğine borçlu olan iki farklı karakter tahmin edilmesi imkânsız bir sona hizmet etmek için tanıştılar.Gidecekleri yolda ellerinde olanla yetinemeyeceklerini ikisi de biliyordu.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Siyah Gözyasi; Uyanis / Aret Vartanyan
Başını kuma gömüp yaklaşan fırtınayı görmezden gelerek yok olmak ya da ayağa kalkıp gerçeğin peşinde ilerleyerek var olmak arasında seçim yapacak olan sensin. Bugünün dünyasında, yaşadıklarının gölgesinde nereye gidiyorsun?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gavur / Mine Yaman
Eros'un hakemliğinde çekişmeli bir aşk hikâyesi... Kalbe ok yerine futbol topunun isabet ettiği sert salvolarla dolu duygusal bir macera...Almanya'da yaşayan güzeller güzeli bir Türk kızı Kayra... Sarı saçlarıyla nefes kesen, zekâsıyla iz bırakan, âşık olunası bir afet...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Simru / Kahraman Tazeoglu
Tamamlayamadığın hangi vicdansızlığın için döndün? Geçmişim olamamıştın, şimdi geleceğimde olmak için mi geldin? Artık benim için sen bir “fark etmez”sin. Fırtınada kaybolmuş bir yelkenli için rüzgârın nereden estiği önemli değildir. Geçti artık o günler… Mezarıma çiçekle gelmen, beni öldürmüş olman gerçeğini değiştirmiyor.
8,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Harita Metod Defteri / Murathan Mungan
"Geçmişi yalnızca ondan bir şey inşa edecekseniz anmalısınız," demiş eski ustalardan biri. Ben kendi payıma geçmişimden bunu yapmaya çalıştığımı söyleyebilirim.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 32 (von insgesamt 184 Artikeln)