Türk Klasikleri

Yaban / Yakup Kadri Karaosmanoglu
Yirminci yüzyılın ilk yarısında büyük bir üretkenlikle dergilere yazdığı şiir, öykü, makale ve eleştri türü yazılarla Türk edebiyatı sahnesine adımını atan Yakup KAdri Karaosmanoğlu, romanları, hikayeleri, denemeler, oyunları ve anılarıyla, en önemli edebiyatçılarımız arasında yer alır. Üslup özellikleri bakımından Yakup Kadri`nin 1910`dan 1974`e dek verdiği eserler Türkçe`nin geçirdiği bütün evreleri yansıtır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gulyabani / Hüseyin Rahmi Gürpinar
Gulyabani; yazarın cin, peri ve gulyabani gibi boş inançların nasıl kötüye kullanılarak saf ve namuslu insanların kandırıldığını vurgulayan, boş inançları mahkûm ederek bilimsel düşünceyi savunan romanıdır.Romanı, genç kuşakların da beğenerek okuyacağına inanıyoruz.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cezmi / Namik Kemal
Büyük bir vatan şairi olan Namık Kemal, 21 Aralık 1840'ta Tekirdağ'da doğmuştur. Asıl adı Mehmed Kemal'dir, Namık adını ona şair Eşref Paşa tarafından vermiştir. Devrin önde gelen en önemli aydınlanndandır.
7,20 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Eylül / Mehmet Rauf
Eserin kahramanlarından Suad ve Süreyya evliliklerinin üzerinden be yıl geçmesine rağmen Süreyya'nın ailesiyle birlikte oturmaktadıriar. Fakat evin havası, artık Süreyya'ya ya da Suad'a da sıkıcı gelmektedir.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Araba Sevdasi / Recaizade Mahmut Ekrem
Recaizade Mahmut Ekrem, 1846 yılında İstanbul'da doğmuştur, dönemindeki edebiyat alanlarında görülen yenileşmenin esas mimarlarındandır. Yazarın, Namık Kemal'le tanıştıktan sonra edebiyata daha da ağırlık verdiği gözlenir. Edebiyat alanına olan etkisi "Talim-i Edebıyat" adlı kitabı aracılığı ile daha da güçlenmiştir. Genç yazarlar ve şairler onun bu öğretici eserlerinden faydalanmışlardır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Vatan Yahut Silistre / Namik Kemal
Vatan Yahut Silistre - Tam bir vatan şairi olan Namık Kemal, 21 Aralık 1840 ta Tekirdağ da doğmuştur. Maviçatı Yayınları Türk Kitabevi
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Taassuk-i Talat ve Fitnat / Semsettin Sami
Tutkulu, sürükleyici ve dönemin duygu dünyasına tatlı bir yolculuk. .. Kusursuz, sade ve saf bir aşkın ilmek ilmek işlenişi... Eserdeki içten kabullenilen bir aşkın kabullenilemez sonucu, sizi okurken gözyaşlannıza boğmaya yetecektir ...
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sergüzest / Samipasazade Sezai
Roman, küçük esir bir kızın tertemiz aşkını tutkulu bir biçimde işlerken, özellikle aşkın karşı konulmaz yüceliğini anlatması bakımından da tüm dikkatleri üzerinde topluyor ...
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Karabibik / Nabizade Nazim
Nabizade Nazım servet-i fünun'un kurucularından ve Tanzimat Edebiyatının son romancılarındandır. Yazarın değişik türde eseri olan Karabibik, 1890 yılında basıldığında bir çok yönden de jlk olmuştur. Eser, Tanzimat döneminde yazılan ve Istanbul dışında, taşrada geçen ilk ve tek romandır.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Intibah / Namik Kemal
Bu nedenle sorumsuz ve tamamen başıboş bir şekilde uygunsuz bir kadına aşık olur, bu aşk dolayısıyla maddi ve manevi bir çok yönden yıkıma uğrar.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zehra / Nabizade Nazim
Nabizade Nazım Servet-i Fünun'un kurucularından ve Tanzimat Edebiyatının son romancılarındandır. 1864 yılında İstanbulda doğmuştur. Yazarın ilk ve tek romanı kıskançlık temasının anlatıldığı Zehra'dır. 
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Felatun Bey ile Rakim Efendi / Ahmet Mithat Efendi
Dönernin en büyük gazeticisi Ahmet Mithat Efendi, 1844'te ıstanbul'da doğdu. Tercüman-ı Hakikat gazetesinin açıkmasında yoğun çaba harcadı. Yazılan belli bir alan içinde kalmayıp nesir çeşitleri olan hikaye, roman, seyahat, hatıra ve tiyatro dallarında da bir çok yazıları ve eserleri de vardır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Canakkale Bogazinin Derinliklerinde / Vecihi Basarin; Hatice Hürmüz Basarin
Avustralya Denizatlısı ile Sultan Hisar Torpidobotunun Mücadelesi
Çanakkale Savaşları sırasında, Avustralya denizaltısı AE2nin oynadığı önemli rol Avustralya'da bile az bilinen tarihi bir gerçektir. AE2'yi Marmara Denizinde yakalayan Sultanhisar torpido botunun öyküsü de Türkiye'de fazla bilinmez.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dokuzuncu Hariciye Kogusu / Peyami Safa
Peyami Safa'nın bir romanı. 13-14 yaşlarında bir delikanlının hastalığını, bedeniyle ruhu arasındaki ilişkiyi anlatır.

Henüz iki yaşındayken babasını kaybeden ve uzun yıllar kemik hastalığıyla ilgili rahatsızlıklar yaşayan Peyami Safa, bir çocuğun yaşayabileceğinden daha büyük buhranlar yaşamış ve kendi içine kapanık olmuştur. Bütün bu birikimlerin sonucu olan, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, beden-ruh ilişkisini anlatan bir eserdir.
 
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 14 (von insgesamt 14 Artikeln)