Dünya Klasikleri

Beyaz Dis / Jack London
İlkel bir dünyaya kavuşmak için uygarlıktan kaçacağı yerde, insanların arasına katılmak için ormanı terk eden vahşi bir köpeğin acı, buruk, şaşılası bir yaşama tutkusuyla dolu çarpıcı öyküsüdür Beyaz Diş.Gözleme ve deneye dayanan o yalın gerçekçiliğiyle Jacak Landon insanın insanla ve doğayla olan mücadelesini yine destansı boyutlara ulaştırıyor. Bir bakıma Vahşetin Çağrısı'nın devamı sayılan bu sürükleyici romanı bir solukta okuyacağınıza eminiz.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Budala; Nietzsche ve Dostoyevski karsi karsiya / Ziya Meral
Nietzsche Mesih Karşıtı adlı kitabında Hz.İsayı budalaolarak tanımlamaktadır. Bu bir hakaret değil, Nietzschenin, Dostoyevskinin Budala adlı romanından etkilenerek geliştirdiği psikolojik bir analizdir.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Kir Balosu / Honore De Balzac
1830'da yayımlanan Bir Kır Balosu isimli novella, Balzac'ın ana temalarından olan ideal eşi bulma ve sosyal statü endişelerini ele alıyor. Eskisi kadar zengin olmayan ve tarafını tuttuğu kralların yavaş yavaş nüfuzunu kaybettiklerini gören Kont de Fontaine, çocuklarına "hayırlı" kısmet bulma telaşına düşer.
4,80 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Idam Mahkumunun Son Günü / Victor Hugo
Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Salonun dibindeki yargıçlar, yakında işi bitireceklerinden olmalı, keyifli keyifli, kurulmuş oturuyorlardı. Cem Yayınevi Türk Kitabevi
4,80 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Beklemek Cehennemdir / William Shakespeare
Beklemek cehennemdir. Ama beklerim seni. İyi kötü demeden suçlamadan keyfini.***İyi bilirsin, benim aşk düşkünü yüreğim için en güzel, en değerli mücevher sensin.***Senin karan en güzel kara benim kafamda.***Yüreğinizden vurdular sizi, ruhunuzun yarısı uçup gitti elden.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tanri Claudius / Robert Graves
Graves, yer yer mizahi bir anlatımla ete kemiğe büründürdüğü Claudius'un kişisel öyküsü aracılığıyla Roma'nın skandallarla ve şiddetle dolu bir dönemini bütün canlılığı, ihtişamı ve çöküşüyle gözlerimizin önüne seriyor.
18,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Babalar ve Ogullar / Ivan Sergeyevic Turgenyev
Romanda, geçen yüzyıl Rusya'sının toplumsal-siyasal görünümü ele alınmaktadır. Romandaki baba ve oğul karakterleri iki Rus jenerasyonu arasındaki artan bölünmüşlüğü, Yevgeniy Bazarov ise nihilist görüşleri ve eski düzen karşıtlığı ile "ilk Bolşevik"leri temsil eder.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Vadinin Perileri / Halil Cibran
Öylece oturup çiçeklere ve ağaçlara bakarken ve geçmekte olan yazın acısını onlarla paylaşırken, vadinin ufalanmış taşlarında bir atlının kendisine doğru yavaş yavaş gelmekte olduğunu gördü. Adamın, zenginliğini gösteren giysileri ve huzur uyandıran bir yapısı vardı. Adam atından indi ve genç kızı nazikçe, daha önce onu kimsenin selamlamadığı bir biçimde selamladı.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gurur ve Önyargi / June Austen
Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Satranc / Stefan Zweig
Stefan Zweig, Satrançta akıllılık ve delilik arasındaki gelgitleri çok iyi kurgulamış olduğunu bize hissettirir. Ustalıkla kurgulanmış bu kısa ve sürükleyici uzun öyküyü bir solukta okuyacaksınız.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 10 (von insgesamt 10 Artikeln)