Dünya Klasikleri

Artamonov Ailesi / Maksim Gorki
Artamonov Ailesi, Gorki´nin yapıtları arasında en etkileyici ve en dramatik olanıdır. Bu kitapta Rusya´daki orta sınıfların Devrim öncesi onyıllardaki trajik başarısızlığı yoğunlaştırılmış biçimde, kumaş üretimiyle uğraşan bir ailenin küçücük dünyasında görüldüğü şekliyle aktarılmaktadır. Bu, Gorki´nin karakter yaratma gücünü ve ilk öykülerinde bütün dünyayı kendisine hayran bırakan etkileyice edimlerle dolu sahneleri ustalıkla düzenleme yeteneğini en iyi sergileyen eseridir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Beyaz Dis / Jack London
İlkel bir dünyaya kavuşmak için uygarlıktan kaçacağı yerde, insanların arasına katılmak için ormanı terk eden vahşi bir köpeğin acı, buruk, şaşılası bir yaşama tutkusuyla dolu çarpıcı öyküsüdür Beyaz Diş.Gözleme ve deneye dayanan o yalın gerçekçiliğiyle Jacak Landon insanın insanla ve doğayla olan mücadelesini yine destansı boyutlara ulaştırıyor. Bir bakıma Vahşetin Çağrısı'nın devamı sayılan bu sürükleyici romanı bir solukta okuyacağınıza eminiz.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Akil ve Tutku / Jane Austen
Kırk iki yıllık gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı. Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. Bu romanda da Jane Austen'ın derin gözlemi, zarif üslubu ve ince ironisi eserin konusu kadar dikkat çekicidir.
10,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yasli Adam ve Deniz / Ernest Hemingway
Yaşlı Adam ve Deniz; İhtiyar Balıkçı - Yaşlı Adam ve Deniz(İhtiyar Balıkçı), HEMINGWAY´in en ölümsüz eserlerinden biridir. Bilgi Yayınevi Türk Kitabevi
8,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yeraltindan Notlar / Fyodor Mihaylovic Dostoyevski
Yeraltından Notlar - Yeraltından notlar gerçek dünyadan kendini soyutlamış bir kişinin iç çatışmalarını ve hezeyanlarını konu alır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Türk Kitabevi
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Budala / Fyodor Mihaylovic Dostoyevski
Böyle bir dünyada dürüst, açık yürekli ve yüce gönüllü olmak budalalık mıdır? Büyük romancı Dostoyevski ölümsüz eseri Budalada, ikiyüzlü bir toplumsal ortamda dürüst, açık yürekli ve yüce gönüllü olmanın hem bir erdem olduğuna hem de böyle olmanın güçlüklerine işaret etmektedir.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Budala; Nietzsche ve Dostoyevski karsi karsiya / Ziya Meral
Nietzsche Mesih Karşıtı adlı kitabında Hz.İsayı budalaolarak tanımlamaktadır. Bu bir hakaret değil, Nietzschenin, Dostoyevskinin Budala adlı romanından etkilenerek geliştirdiği psikolojik bir analizdir.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Inci / John Steinbeck
Tomris Uyarın sunuş yazısında belirttiği gibi, İnsanoğlunun umudunun, var olma direncinin seyreldiği bir tarih anında olanca görkemiyle gerçek umudun türküsünü söylemiştir.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Kir Balosu / Honore De Balzac
1830'da yayımlanan Bir Kır Balosu isimli novella, Balzac'ın ana temalarından olan ideal eşi bulma ve sosyal statü endişelerini ele alıyor. Eskisi kadar zengin olmayan ve tarafını tuttuğu kralların yavaş yavaş nüfuzunu kaybettiklerini gören Kont de Fontaine, çocuklarına "hayırlı" kısmet bulma telaşına düşer.
4,80 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gazap Üzümleri / John Steinbeck
Boşa çıkan umutların, hüzne dönüşen sevinçlerin arasında insanlığın direncini ve onurunu çarpıcı bir dille anlatan, kapitalizmi iliklerine kadar eleştiren Gazap Üzümleri, 20. yüzyılın en önemli eserlerinden biridir.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bitmeyen Kavga / John Steinbeck
Bitmeyen Kavga - Eserlerinde işçi sınıfının gündelik ilişkilerini, yaşam koşulları ve mücadelelerini, çağımızın toplumsal meselelerini tüm insani ayrıntılarıyla resmederek haklı ününe kavuşmuş olan John Steinbeck, büyük romanı Bitmeyen Kavga da destansı b
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Idam Mahkumunun Son Günü / Victor Hugo
Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Salonun dibindeki yargıçlar, yakında işi bitireceklerinden olmalı, keyifli keyifli, kurulmuş oturuyorlardı. Cem Yayınevi Türk Kitabevi
4,80 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Beklemek Cehennemdir / William Shakespeare
Beklemek cehennemdir. Ama beklerim seni. İyi kötü demeden suçlamadan keyfini.***İyi bilirsin, benim aşk düşkünü yüreğim için en güzel, en değerli mücevher sensin.***Senin karan en güzel kara benim kafamda.***Yüreğinizden vurdular sizi, ruhunuzun yarısı uçup gitti elden.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tanri Claudius / Robert Graves
Graves, yer yer mizahi bir anlatımla ete kemiğe büründürdüğü Claudius'un kişisel öyküsü aracılığıyla Roma'nın skandallarla ve şiddetle dolu bir dönemini bütün canlılığı, ihtişamı ve çöküşüyle gözlerimizin önüne seriyor.
18,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Vadideki Zambak / Honore De Balzac
Vadideki Zambak - Balzac ın 1836 yılında yayımlanan fakat yeterince ilgi görmeyen, üzerinde en çok çalıştığı ve en kusursuz romanım dediği eseri, romantizm ile realizmin etkileyici harmanlanmasıyla kaleme alınmıştır. Maviçatı Yayınları Türk Kitabevi
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Babalar ve Ogullar / Ivan Sergeyevic Turgenyev
Romanda, geçen yüzyıl Rusya'sının toplumsal-siyasal görünümü ele alınmaktadır. Romandaki baba ve oğul karakterleri iki Rus jenerasyonu arasındaki artan bölünmüşlüğü, Yevgeniy Bazarov ise nihilist görüşleri ve eski düzen karşıtlığı ile "ilk Bolşevik"leri temsil eder.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Vadinin Perileri / Halil Cibran
Öylece oturup çiçeklere ve ağaçlara bakarken ve geçmekte olan yazın acısını onlarla paylaşırken, vadinin ufalanmış taşlarında bir atlının kendisine doğru yavaş yavaş gelmekte olduğunu gördü. Adamın, zenginliğini gösteren giysileri ve huzur uyandıran bir yapısı vardı. Adam atından indi ve genç kızı nazikçe, daha önce onu kimsenin selamlamadığı bir biçimde selamladı.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gurur ve Önyargi / June Austen
Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Satranc / Stefan Zweig
Stefan Zweig, Satrançta akıllılık ve delilik arasındaki gelgitleri çok iyi kurgulamış olduğunu bize hissettirir. Ustalıkla kurgulanmış bu kısa ve sürükleyici uzun öyküyü bir solukta okuyacaksınız.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atlari da Vururlar / Horace Mc Coy
1930'ların Amerika'sı... Horace McCoy, güçlü romanı "Atları da Vururlar"da, 1929 krizini izleyen, işsizlik ve ekonomik çöküntü yıllarında, bütün ülkeye yayılan, insanlık dışı yönüyle yoğun eleştirilere hedef olan ve sonunda yasaklanan dans maratonlarından birini anlatıyor.
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dönüsüm / Franz Kafka
"Herkes, beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor. Şimdi hayvanlarla ilgili bunca şey yazılmasının nedeni de bu. Özgür ve doğal bir yaşama duyulan özlemin ifadesi. Oysa insanlar için doğal yaşam, insanca yaşamdır. Ama bunu anlamıyorlar. Anlamak istemiyorlar. İnsan gibi yaşamak çok güç, o nedenle hiç olmazsa kurgusal düzeyde bundan kurtulma isteği var... Hayvana geri dönülüyor. Böylesi, insanca yaşamaktan çok daha kolay." 
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Aclik / Knut Hamsun
Norveçli büyük romancı Knut Hamsun'un kişiliğini ve ününü oluşturan en büyük romanı Açlık'tır. Ünlü bir yazar olma sevdasıyla yanıp tutuşurken, bir yanda da açlıkla pençeleşen bir gencin, gerçekten duygulandırıcı öyküsü olan bu kitap, dünya edebiyatının başyapıtları arasında anılmaktadır
10,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Amcanin Rüyasi / Fyodor Mihaylovic Dostoyevski
Dostoyevski keskin gözlem gücünü bu sefer Çarlık Rusyası´na yöneltiyor. İnsanların değerlerinin sahip oldukları köylüler ve toprakla ölçüldüğü kıyıcı ortamın canlı eleştirisi!
 
4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 23 (von insgesamt 23 Artikeln)