Edebiyat

Ask (Gri Kapak) / Elif Safak
"Ya ortasındasındır Aşkın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..
Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte "sorunsuz" bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. 
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Rüzgar Ciksa / Denlz Cakir
Deniz Çakır bu ikinci romanında, bir ahlak varlığı olarak insanın modern hayat karşısındaki çıkmazını anlatıyor.Yine başarılı bir dil, ince bir ironi..Rana, modernitenin insanı fırlatıp attığı metalik dünyada, yalnız, şaşkın, kızgın ve amatördür.Yeni oyunun kurallarını bilmez, Soruları demodedir.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mücella / Nazan Bekiroglu
.Mücellâ, genç Cumhuriyet'le yaşıt bir kızın, unutulmuş kumaşların, kokuların, alışkanlıkların, iğne oyalarının, kimi yarım kalmış kimi tamamlanmış aşkların, hayatı seyretmekle yaşamak arasında gelip giden kadınların romanı.Zamanın daha ağır aktığı, hayatın ritminin daha çok mahalle aralarında karar bulduğu vakitler.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Serenad / Zülfü Livaneli
Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Iskender / Elif Safak
Elif Şafak’ın büyük yankılar uyandıran eseri İskender, 2011’de Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Eser, İngilizce yazılmıştır ve Omca Korugan tarafından tercüme edilmiştir. Elif Şafak bu kitabında göçmen sorunu, kadına şiddet, tasavvuf gibi temaları işlemiştir. Londra’da yaşamaya başlayan bir ailenin gözünden göçmenlerin durumunu anlatan kitap, 1.5 yılda tamamlanmıştır.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mutluluk / Zülfü Livaneli
Her biri mutluluğu arayan Meryem, İrfan ve Cemal, kendilerinin, birbirlerinin ve ülkenin ruhunun derinlerine doğru çalkantılı bir yolculuğa çıkıyorlar. Peki, onları neler bekliyor?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kardesimin Hikayesi / Zülfü Livaneli
Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı'nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir. 
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ustam Ve Ben / Elif Safak
Yolu İstanbul’a düşen bir fil bakıcısı olan Cihan, burada Mimar Sinan ile tanışır ve büyük mimarın çırağı olur. Mimar Sinan; Cihan ve fili Çota ile birlikte tarihin en muhteşem mimari eserini ortaya koyarlar.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bizi Caganoz Diye Biri Öldürdü / Bora Abdo
Her insanı kardeşi öldürüyor, tek çocukları bile!2013 Yunus Nadi Öykü Ödülünü kazanan Bora Abdo, tehdit vetedirgin edicilikle yüklü öyküleriyle, karanlığın güzelliğini fark eden has edebiyatseverlere sesleniyor.Bizi Çağanoz Diye Biri Öldürdü, yazarın önceki çalışmalarında da olduğu gibi, okuru alabildiğine özgün bir dil eşliğinde gerçeküstünün atmosferine sokan, karanlık kahramanların karanlık dünyalarda soluk alıp verdiği ya da son nefeslerini verdiği öykülerden oluşan bir kitap.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Pembe ve Yusuf / Canan Tan
Ne benim sözüm geçer bu iklimdeNe de seninBöyle gelmiş böyle giderSon söz TÖREnin!Birbirlerine delicesine düşkün iki kardeşin,Pembe ile Yusuf'un sızılı ve çarpıcı öyküsü.Ezenler ve ezilenlerin amansız savaşımı.Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın değişmez kaderi..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Konstantiniyye Oteli / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul'un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.2014 yılı Aralık ayının son günleri...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ögrendim ki...; Sözü Yemindir Iyi Insanlarin / Gülben Ergen
öğrendim ki...
yaşam inatçı bir öğretmen aslında... 
şöhret dolabımda asılı bir elbise... 
sözü yemindir iyi insanların...
ve iyilik yapmak için fırsat kollamalı insan... 
-Gülben Ergen Çelik-
 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kelebegin Hayat Sirlari / Nil Karaibrahimgil
İnsan nasıl yaşarsa parlar? 
Nasıl yaşarsa mutluluğu yakalar? 
Nasıl yaşarsa yaşadığına değer?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Piraye (Cep Kitabi) / Canan Tan
Diyarbakır...Dar bir eşikten geçip geldim sana. Huzurundayım. Hoşgörü kapını açık tut.Bil ki direnmem sana değildi.Altın tepside sunulan acı şerbetti beni ürküten.Devrimci ruha sahip Piraye'nin İstanbul'dan kopmak istememesini yadırgama.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yüregim Seni Cok Sevdi (Cep Kitabi) / Canan Tan
Yüreğim Seni Çok Sevdi (Cep Kitabı) - Biliyorum, imkânsız aşk bu! demişti Murat. Doğan Kitap Türk Kitabevi
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Sanal Halleri / Canan Tan
Masumiyet bile masum değil artık! Vakti zamanında, "Aldanma ki şair sözü elbette yalandır!" diyen Fuzulî, günümüzde yaşasa, "Aldanma ki sanal aşklar elbette yalandır!" mı derdi? Yoksa, "Aşk aşktır!" diyerek, gerçek ya da sanal tüm sevdalıların önüne mi sererdi dizelerini?..Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşkı seninle paylaştık mı biz? Yoksa...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cikolata Kapli Hüzünler / Canan Tan
Her öyküde kendinizden bir şeyler bulacaksınız.Hüzünleri çikolata ile tatlandıran... Enginde, günün minesiyle beraber solan... Yeşilin tonlarıyla özdeşleşmiş... Özgürlüğün en uç noktalarını pervasızca zorlayan...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yasar Kemal / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli kırk dört yıllık dostluğun penceresinden Yaşar Kemal'i anlatıyor."Yaşar Kemal'in çevresinde esen, sanki kişiliğinin ve bedeninin ayrılmaz parçası olan, gittiği her yere, girdiği her mekâna, sanki onunla doğmuş gibi farkında olmadan taşıdığı bir rüzgâr vardı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Oyuncu / Jennifer L. Armentrout
LUX serisi, Kış Güneşi ve Saplantı kitaplarının dünyaca ünlü yazarı Jennifer L. Armentrout'tan tutku dolu bir hikâye… Gamble Kardeşler serisi devam ediyor! Bridget Rodgers'ın yolu ünlü Gamble kardeşlerden biriyle kesişiyor. Hem de tüm dünyanın tanıdığı yıldız beyzbol oyuncusu Chad Gamble ile.
 
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Arkadasima Veda / Zülfü Livaneli
TOP
Büyük usta Zülfü Livaneli bir ülkenin kurtuluş destanını anlatıyor...Yardımcısı Salih Bozok'un dilinden dâhi lider Mustafa Kemal Atatürk'ün hayat hikâyesi.Yüreği daima vatan sevgisiyle dolu iki arkadaşın, hayallerini gerçekleştirme masalı.Canım yavrum, Ben hayatım boyunca Mustafa Kemal Atatürk'e sonsuz bir hayranlık duydum ve daima onun izinden yürüdüm. Ne mutlu bana ki halkın, dâhi liderine duydugu derin sevgiye tanık oldum
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Manset Yalisinin Kizi / Esra Tüzün
Emeçler yaklaşık bir asır boyunca kamuoyunu sarsan manşetlere imza attılar... Son Posta gazetesinin efsanevi patronu, aynı zamanda Demokrat Parti milletvekili olan Selim Ragıp Emeç'in açtığı yoldan çocukları Çetin Emeç, Aydın Emeç ve küçük kızı, babasının "Leylak"ı Leyla Tavşanoğlu da yürüdü.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Anlatsam Gecer Mi? / Sila Gencoglu

her şeyi bırakmaktan korkuyorum

kum yığını gibi

unutulmuş bir arazide atlanmaktan

camlara çıkmış ellerimin izi imdattan mı

bi alev yükseliyor odalardan

9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask Meclisi / Sinan Akyüz
"Sen ve ben artık yalnızlığımıza âşık olmuş iki insanız. Bizim bu yalnız dünyamıza şafak atmaz, gün doğmuş. Gergin, donuk, yamyassı dünyamızda katılaşıp kaldık bir kristal taşı gibi. Çığlık çığlığa bir gecenin içinde, ikiye ayrılmış karanlık bir gökyüzünde, kan içindeki bir şırınganın ucunda, sahipsiz bir gölge olmuş ve hiç kimsenin istemediği yürek karası düşlerin kanatlanmış ölüleri gibiyiz ikimiz. Sen ve ben...İkimiz..."
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask (Pembe Kapak) / Elif Safak

Yazarın 2009 yılında Doğan Kitap tarafından K.Yiğit Us çevirisiyle yayımlamış olduğu eseridir. Kitabın kapağında fotoğraf sanatçısı Ebru Bilun Akyıldız’ın “Kadın Kalbi” adlı fotoğrafı yer almaktadır.

Elif Şafak bu kitabında biri günümüzde, diğeri ise 1200’lü yıllarda geçen iki öyküyü anlatıyor. Kitap iki farklı öykü şeklinde kurgulanmış olsa da bu iki hikayeler  “aşk” temelinde birbirlerine bağlı. Yazar bu kitabı için “Ben "aşk"ı anlatmak istedim. Hem dünyevî hem manevî boyutlarıyla aşkı yazdım.” demiştir.

15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Baba ve Pic / Elif Safak
Elif Şafak, bu kitabında İstanbul – Amerika arasında biri Türk diğeri Ermeni asıllı iki aile üzerinden Türkiye-Ermenistan ilişkilerini incelemiştir. Yazar romanını 18 bölüme ayırarak her bölüme aşure yapımında kullanılan malzemelerin ismini vermiştir. Ülkemizde çok tartışmalara yol açmış bu roman, aynı zamanda Serra Yılmaz’ın başrolde yer aldığı tiyatro oyunu olarak sahnelenmiştir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Araf / Elif Safak
"İyi de bir insana neden ömür boyu geçerli olacak şekilde tek bir isim veriliyordu başka bir isim de verilebilecekken, hatta isminin harfleri karıştırılıp aynı isimden yenileri türetilebilecekken? Kendimiz de dahil etrafımızdaki her şeyi yeniden adlandırma şansı ne zaman alınmıştı elimizden? 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Med - Cezir / Elif Safak
"Med-Cezir başlığı altında yazılarını toplamış Elif Şafak. (…) Dergilerde, gazetelerde yayımlanmış yazılar. Tarihsiz, çoğu kez de tarifsiz. Kendini de benzettiği, kökleri havada Tuba Ağacı gibi metinler. Böyle de olması gerek. Metin tek başına boşlukta duruyorsa duruyordur zaten. Durmuyorsa hiç durmasın zaten. Tarihsiz durabiliyorsa tarif edebilir kendini metin." 
-Ece Temelkuran-
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Firarperest / Elif Safak
Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılarİnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Meali - Yusuf ve Züleyha / Sinan Yagmur
Kuyu. Zindan. Dünya. Ahiret. Kuran-ın en güzel kıssasında dört kelime, dört kapıyı açıyordu: İman. Aşk. Sadakat. VuslatÜç gömlek. Üç yürek. Yakup. Yusuf ve Züleyha. Üç gömleği de yırtıldı da aşkının akı ile geçti kuyudan, zindandan ve kadından.Yakup şimdi suskun.
8,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Almanca Dersi / Siegfried Lenz
30 ülkede yayımlanan, yaklaşık 22 dile çevrilen ve 22 milyon baskıya ulaşan Almanca Dersi şimdi Ayşe Sarısayın'ın çevirisiyle Türkçede!Bir ıslahevinde bulunan Siggi Jepsen, Almanca dersinde verilen görev tutkusu konulu kompozisyon ödevini yapmadığı için cezalandırılır. Ancak Sigginin gerekçesi, bu konuda anlatacak çok şeyinin olmasıdır:
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bab-i Esrar / Ahmet Ümit
Kayıp babasıyla doğacak çocuğu arasında kalmış bir kadın... Hayatın anlamını arayan bir insan: Karen Kimya... Kapıları sırlara açılan bir kent... Sırların mucizelere dönüştüğü geceler. Mucizelerin hakikat sayıldığı zamanlar... Yedi yüz yıl öncesinden gelen bir fısıltı... Aşkı sadece aşkla tartanların ıtırlı soluğu... Ölümün yok edemediği bir sevda... Yıllara direnen bir sevgi; Şems-i Tebrizi ve Mevlâna Celaleddin-i Rumi... Günümüzden yedi yüz küsur yıl öncesine uzanan gerilim dolu, heyecan yüklü, mistik bir serüven...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Spinoza'nin Günlügü / Sener Özmen
"Şener Özmen sert bir kinaye, keskin bir mizah, net bir estetik dil, son derece eleştirel ve tahrik edici bir üslupla, var olan koşul ve durumların, otoriter yapıların ve halihazırda hayatımızda hüküm süren tabuların tek anlamlılığını sorguluyor.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 32 (von insgesamt 385 Artikeln)