Arastirma

Ermeni Dosyasi / Kamuran Gürün
Kâmuran Gürün, ERMENİ DOSYASI adlı bu kitapta, Ermeni sorununun ne olup olmadığını bütün boyutlarıyla gözler önüne seriyor.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cumhuriyet Tarihi Yalanlari 1. Kitap / Sinan Meydan
Cumhuriyet tarihi yalancılarına belgelerle MEYDAN okuma! Elinizdeki kitap, Resmi tarih yalan söylüyor!... diyerek Cumhuriyet tarihine ve Atatürke saldırmanın moda haline geldiği bu günlerde, tarihsel belge ve bilgilerle gerçekte kimin neden ve nasıl yalan söylediğini gözler önüne sermek için kaleme alınmıştır.
18,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kus Bakisi PKK / Benjamin Ae
Bu kitapta ben, PKK ile geçen otuz yıla kuş bakışı bir göz attım. İstatistiklerden ziyade, olaya taraf olanların cümlelerine yer verdim. Her olayı anlatmak yerine, olayları sınıflandırarak örnekleme usulünü tercih ettim.Kendi kimlik değerlerini tanıyarak ne kadar tarafsız kalınabilecekse o kadar kaldım. Hatta diyebilirim ki, bu kitapta bir sinema makinistliği yaptım. Birileri senaryoyu yazmış, birileri oynamış, birileri bunu piyasaya sürmüş, ben sadece sahneye aktardım.Herkese iyi seyirler...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Propaganda Silahi Olarak Basin / Onur Öymen
Günümüzde en çok tartışılan konuda bir ilk kitap! Dünyada ve Türkiye`de sansür, baskı ve yönlendirme Öymen bu kitabında geçmişten bugüne, dünyada ve Türkiye`de liderlerin halkın gerçekleri öğrenmesini engellemek için neler yaptıklarını anlatıyor. Sansür, baskı ve cezalandırma en sık başvurulan yöntemler. Bunlara karşı cesaretle direnip mücadele eden, mesleğinin yüz akı gazeteciler de var, boyun eğip hükümetlerin bir propaganda aracı olmayı kabul edenler de...
Fiyatı 15,00 EUR
İndirimli 15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sivil Darbe / Ataol Behramoglu
Sivil Darbe Türkiyenin içine gömüldüğü otoriter düzene yol açan sürecin gelişimine ve ona destek verenlere bir aydının gözünden ışık tutmakta, gelecek kuşaklar için adeta bir ibret belgesi niteliği taşımaktadır.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Büyük Yönetmenlerin Gizli Hayatlari / Robert Schnakenberg
"Yumurtalardan korkuyorumO hiçbir deliği olmayan, yuvarlak beyaz şeyler"-Alfred Hitchcock-Tamam, yaratıcılıkta sınır tanımayan bu şahsiyetlerin sizin bizim gibi hayatları olmasını zaten beklemiyorduk. Ama Francis Ford Coppola hangi akla hizmet 3D pornografik film çekmiş olabilir ki? Ya da Chaplin neden haftalarca banyo yapmayı reddeder? Stanley Kubrick uzaylı paranoyasını bir sigorta poliçesiyle taçlandırdı mı?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Hayvanlardan Tanrilara: Sapiens; Insan Türünün Kisa Bir Tarihi / Yuval Noah Harari

- Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü?
- Para neden herkesin güvendiği tek şey?
- Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen?
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kadin / Yilmaz Özdil
Eşit seçme seçilme hakkı 1934
Kadın erkek eşitliği fıtrata ters
kürtaj olma
sezaryen yaptırma
18,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Biz - Kültür Yolculari (Dvd'li); Türkiye'nin Yasayan, Solan Renklerinin Pesinde / Nebil Özgentürk;Can Dündar;Coskun Aral
Bu kitap, üç belgeselcinin kültür yolculuğudur. "Biz aşağıda imzası bulunanlar"ın gökkuşağı renginde, özgür, refah, sereserpe bir ülke düşüdür.Zülfü Livaneil"Karadeniz'in Cırpındığı yer"de, Livane Kalesi'ndeYaşar Kemal"Sözün bittiği yer"de Dengbej sohbetinde...Musa Eroğlu"Erenler diyarı"nda Hacıbektaş Dergâhı'nda...
Fiyatı 15,00 EUR
İndirimli 15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Dagcinin Güncesi / Nasuh Mahruki
24 yaşındaki Nasuh Mahruki Bir Dağcının Güncesi'nde, ilk kez 7000 metrelik bir dağa tırmanıyor, ilk kez bir kitap yazıyor, ilk kez bu kadar zorlu bir hedefin peşine düşüyor ve ilk kez iç dünyasını hem kendine hem de bizlere bu kadar açıyor.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ayasofya'nin Gizli Tarihi / Erhan Altunay;Pelin Cift
-25%
Ayasofya'nın içindeki gizemli sembollerin anlamı ne?
Hangi gizli örgütler Ayasofya'ya izlerini bıraktı? Bu işaretler hangi amaçla mabede kazındı?
Ayasofya'nın dehlizleri nerelere uzanıyor?
Tapınak Şövalyeleri Ayasofya'yı nasıl hedefine aldı? Ayasofya'da hangi Kutsal Emanetler'i aradı?
Mabedi kirletmek adına içinde türlü sapkınlıklar yapanlar kimlerdi?
Ayasofya düşmanı Venedikli Dandolo'nun mezarı neden Ayasofya'nın içinde?
Fiyatı 12,00 EUR
İndirimli 9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Asim'in Nesli; Canakkale'de Dogan Ümit / Mustafa Armagan
Cephedeki kahramanlıklarla na sınırlıdır Çanakkale? 101 yıl önce Çanakkale'de yaşananlar, tarihin seyrini değiştiren büyük bir destan olup. orada feda-i can edenler de bu destanın, dünya varoldukça unutulmayacak kahramanlarıdır. Büyük Akifimiz'in "Bedr'in aslanlar"na benzettiği o yiğitler, o kınalı kuzular, yani Asımlar, vatan için, namus için ve kesinlikle dini bir gayretle, insanlığın altın sayfalarından birini daha yazmışlardır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Unutulmaz Köy Enstitüleri / Fakir Baykurt
Hakkı TonguçHalk yönetimi, demokrasi, eğitimle başlar ve gerçekleşir. Köy Enstitüleri öğrencilerini öğretime katarak, insan gelişimine özgürlük tanıyarak, tartışma ve eleştirme geleneğini kurarak, tabana dayalı bir demokratik düzenin gerçek örneğini vermiştir.-TÖS Devrimci Eğitim
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Arka Plan; Teröre Yön Verenler / Onur Öymen
TOP
Onur Öymen, bu kitabında, araştırmalarına ve diplomasi tecrübelerine dayanarak aşağıdaki soruların cevaplarını ele alırken, kendi ulusal çıkarları için terör örgütlerini kullanmaya çalışanların girişimlerini sergiliyor. 
Fiyatı 15,00 EUR
İndirimli 15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Küresel Düzenin / Cansu Canan Özgen;Ramazan Kurtoglu
-25%
Bugüne değin bildiğiniz her şey değişiyor!
İnsanlık büyük bir türbülans çağına girdi.
Kimse yaşanan bu büyük kaosu çözemiyor.
Fiyatı 12,00 EUR
İndirimli 9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kaos - Bati Hakimiyetinin Cöküsü / Hasan Köni
Bu kitap değişik dönemlerde yazılmış makalelerin güncellenmesinden oluşuyor. Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası Hukuk gibi yalnızca ilgili bir kitlenin okuyacağı bir ders kitabı olmanın dışında, halka hitap eden, karmaşık uluslararası konuları vatandaşa aktarabilen bir kitap olarak hazırlandı.
Fiyatı 12,00 EUR
İndirimli 12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kadim Halklar Cografyasi / Askin Deniz
"Türkiye" diye adlandırılan ve Türk ulus kimliğinin devletsel varoluşunun sınırlarıyla tariflendirilen coğrafi alanın tarihi dokusu, her açıdan incelenmeyi hak etmektedir. Binlerce yıl öncesinde bu topraklarda yaşam, kültür ve tarihi dokular oluşturmuş köklü halkların varlığı reddedilemez bir gerçekliktir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Türkiye'nin Karanlik Yillari - 14 Yillik Enkaz / Osman Özbek
PKK terörü hortladı. "Çözüm Süreci" fos çıktı ve tam bir çözümsüzlük sarmalına girdi. Ülkemiz ateş topuna döndü. Suriye güneyimizde kanayan bir yara… Suriye ile birlikte IŞİD tehdit haline geldi. Rusya, ABD ve AB ile ilişkiler dibe vurdu. "0" sorundan "Hep Sorun" durumuna gelindi. Yalnızlaştık.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
ABD ve Din / Ahmet Kurucan

ABD ve Din

4,90 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Devletin Gizli Sahipleri Heyet / Halil Yasar Kollu
Bugüne kadar okuduklarınızı unutun…
16 Türk Devletini, yine 16 Türk Devletinin yıkması tesadüf müydü?
Aslında yıkılan bir devlet yoktu, sadece ismi değiştiren bir HEYET vardı.
Meta Han 'dan bugüne kadar size anlatılmayan tarih, bu kitabın sayfaları arasında gizli. 
Ve inanın sayfaları çevirdikçe şaşıracaksınız, bildiklerinizin sadece basit birer bilgi olduğunu göreceksiniz. 
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Terör Örgütlerinin Sonu / Ilker Basbug
Terör örgütlerinin de bir sonu vardır. Terör eylemlerinin geri tepen sonuçlar doğurabileceği bilinen bir gerçek... Ülke yönetimlerinin, uygulayacakları terörle mücadele stratejisini, terör örgütlerinin nasıl sonlandırılabileceği, bir başka deyişle nasıl marjinalize edilebileceği üzerine kurmaları yararlı olacaktır. 
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Silahsiz Savas / Onur Öymen
"Öymen bu ikinci kitabında, içinde yaşadığımız dünyayı son derece sağlam bir görüş çerçevesinde irdeliyor... çok değerli bilgileri, çok doğru bir yaklaşımla bütünleştirmeyi başarmış. Öymen'in Geleceği Yakalamak adlı çalışmasını mutlaka okuyun."
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Nasil Bir Türkiye / Ilker Basbug
İlker Başbuğ yeni kitabında tabulara meydan okuyor... İlk kez bir genelkurmay başkanı bu kadar açık, doğrudan ve korkusuzca konuşuyor... Bunları bugüne kadar hiç duymadınız...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 23 (von insgesamt 23 Artikeln)