Sosyoloji - Psikoloji

Psikanaliz ve Din / Erich Fromm
Erich Fromm, bu klasik eserde, içgüdüsel ve maddi ihtiyaçların giderilmesini yaşamın tek gayesi olarak gördüğüne inanılan psikanalizin felsefesi ile geleneksel din arasındaki gerilimi değerlendirmektedir.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cocuklarda Mahremiyet Egitimi / Adem Günes (Pedagog)
Günümüz anne babalarının en çok zorlandığı konulardan biri mahremiyet (veya cinsel kimlik) eğitimidir.Çocuklar hızla gelişip büyürken, anne babalar bu hızlı gelişim sürecinde sadece seyirci olarak kalmamalı, çocuklarının ihtiyacı olan bilgileri vaktinde vermelidir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zamanin Cografyasi / Robert Levine
Zamanın Coğrafyasında ünlü sosyal psikolog Robert Levine, gündelik eylemlerimizin sorgulamadan kabul ettiğimiz bir boyutu olan zaman algımızı keşfetmemizi istiyor. 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Günübirlik Hayatlar / Irvin D. Yalom
Gerçek Psikoterapi Öyküleri Roma İmparatoru ve filozof Marcus Aurelius, "Hepimizinki günübirlik hayatlar; hatırlayanın, hatırlanandan farkı yok," diye yazmış.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ergenlik Döneminde 100 Temel Kural / Adem Günes (Pedagog)
Eskilerin "Bizim zamanımızda ergenlik mi vardı!" deyip kabullenmediği; yenilerin "Bizimki yine ergen takılıyor!" diye abarttığı ergenlik döneminin özellikleri nelerdir?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yasama Tutunmak Icin Nedenler / Matt Haig
Sadece evrenden ya da Carl Sagan'ın deyişiyle 'yıldız tozu'ndan oluşmakla kalmayıp, onun kadar karmaşığızdır da. Evrimsel psikologlar haklıdır belki: Kozmostan haberdar ilk tür olmanın bedelini, evren dolusu karanlığı hissederek ödüyoruzdur.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yalancilar ve Sahtekarlar Ansiklopedisi / Roelf Bolt
Yalancılar Ve Sahtekârlar Ansiklopedisi, hem büyük keyif verecek hem de fena halde paranoyanızı tetikleyecek.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bilimsel Düsüncenin Kisa Tarihi / John Henry
Alanında titizlikle seçilmiş konuları dikkatle ele alan kapsamlı bir bilimsel düşünce tarihi. Çalışmanın, bu alandaki geniş ve derin bir bilgi birikimine dayandığı her sayfasında görülüyor... Mükemmel bir kitap."- David Philip Miller, Tarih ve Felsefe Profesörü, New South Wales Üniversitesi, Avustralya?Mükemmel ve dengeli bir bakış. Özellikle büyünün, modern fiziğin gelişmesindeki önemine yapılan vurgu dikkate değer; bilim ile din arasındaki ilişkiler, ayrıca bilimin yaygın kültürel rolü, zekice ve sağduyulu bir yaklaşımla ele alınmış."- Michael Hunter, Tarih Profesörü, Birbeck, University of London
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tas Kagit Makas; Bilinebilecek Kadarini Bilme Sanati / William Poundstone
Biliyor musunuz, davranışlarınız fazlasıyla öngörülebilir. Özellikle de öngörülemez olmaya çalıştığınız anlarda. Bu durum size özel değil, çoğumuz için geçerli. Ve sadece bu gerçeğin bilincinde olmak bile denklemi sizin lehinize değiştirebilir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Güvenli Baglanma / Adem Günes (Pedagog)
Hayat bağlanmalardan ibarettir Hayat bağlanmalardan ibarettir. Önce anneye Sonra babaya Aileye Ardından "yaşama" ve "yaşamaya" bağlanmaYaşama sevincini kaybetmiş kişiler bağlanamayanlardır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Söhret Psikolojisi; Tanri mi? Insan mi? / Suna Ückarisoglu
Hülya Avşar´dan Sezen Aksu´ya, İbrahim Tatlıses´ten Tarkan´a, Küçük Emrah´tan Küçük Ceylan´a, Ajda Pekkan´dan Yıldız Tilbe´ye kadar şöhretlerin hayatına yakından tanık olmuş bir magazin gazetecisi olan Suna Üçkarışoğlu çeyrek asırlık tecrübesinin verdiği rahatlıkla Şöhret Psikolojisini anlatıyor.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 11 (von insgesamt 11 Artikeln)