Islamiyet

Müslümanca Düsünme Üzerine Denemeler / Rasim Özdenören
İnsanın, toplumsal hayatı gibi düşünce hayatının da karmaşıklaştığı bir dünyada "Müslümanca düşünme"nin imkan ve yöntemi nedir?
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Evrensel Sirlar; Dabaddah / Ahmed Hulusi
İdepya, Kurgas dize yıldızlarının en yücesi... Dünya bilimine göre yıldız bile sayılmaz!.. Çünkü, O´nun maddesel bir yapısı ve görüntüsü yoktur!.. O, bir "ışınsal kitle" yıldızıdır. Beş duyuyla sınırlı insanların onları tespit etmesi imkânsızdır...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kirklar Meclisi / Iskender Pala
Millî olmadan milletler olunmaz. Kendimizi bilmeden, başkalarına kimliğimizi nasıl bildirebilelim? Millî hafızamız, atalarımızı ve bize bıraktıkları mirası tanımakla zenginleşecektir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Namaz Ilmihali (Cep Boy) / Isa Kayaalp
Güzellikler ayrıntıda gizlidir. İbadetlerdeki ayrıntılar gönlün huzur bulmasına vesile olur. Bu sebeple bu çalışmada, temizlik ve namaz konuları, ayrıntılı bir şekilde, erkesin anlayacağı bir dille ifade edilmeye çalışıldı. İbadet, farkında olmaktır.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bediüzzaman'in Gözüyle Küresellesme ve Ahlak / Ian Markham;Ibrahim Özdemir
Amerikan değerlerinin tüm dünyaya empoze edilmesi anlamında olumsuz bir küreselleşmenin yerkürede hâkim hale getirildiği bir gerçektir. Bu hakim küreselleşme söylemi, İslamı ve müslümanları radikal, siyasi, şiddet yanlısı gibi kalıplar içerisine hapsetmeye ve olumsuz değer yargıları içeren etiketlerle nitelemeye meyillidir.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mevlana / Iskender Pala
Yaydan fırlayan ok gibidir ağızdan çıkınca bir söz. Ve hiç geri dönmüş değildir atıldıkta sonra bir ok.Seli başından bağlar ileriyi gören kişi. Ve geçtiği yerleri harap eder baştan bağlanılmayan sel.Ne tükenmez hazinesin sen ey dil ve ne devasız bir dert!
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Saadet Asrindan Damlalar / Nihat Hatipoglu
."Bizim, aklı başında insanların elbirliğiyle, dünya insanını ve kendi insanımızı rahmete, barışa, sevgiye, affediciliğe, merhamete, insan için bir şeyler yapmaya, düşeni kaldırmaya, mazlumun yanında yer almaya davet etmemiz gerekiyor. Sevgili Peygamberimizin (sav) hayatı boyunca yaymaya çabaladığı islam işte budur..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mesnevi  / M. Fatih Citlak
Mesnevî-i Mânevî tüm insanlık için yazılmış bir seyr u sülûk rehberidir. Dolayısıyla bir nevî Kuran-ı Kerîmin tefsiri mahiyetindedir.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Gözyaslari 3 - Kimya Hatun / Sinan Meydan
"Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun. Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla. Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula…
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gönüller Sultani Mevlana / Murat Sülün
İnsanlığın; medeniyetler çatışmasına değil, medeniyetler buluşmasınaihtiyaç duyduğu günümüzde, Mevlâna düşüncesi çok daha büyük önem arz ediyor.Bu çatışmayı barışa dönüştürebilecek potansiyel Mevlâna fikriyatında varMevlânanın bugün bu kadar önem kazanmış olması, sözlerinin insan gerçeği ilebuluşmasından, insan denen meçhulü çok iyi ifade etmesinden ileri geliyor.Mevlâna gibi abide bir şahsiyetle aynı kültürü paylaşanlara ne mutlu!..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Hz. Muhammed Örneginden Hareketle Lider / John Adair
Liderlik günümüzde kendisinden çokça bahsedilen ama gittikçe de kaybolduğunu gözlemlediğimiz bir haslet. Kitapçı rafları, lider kimdir? nasıl lider olunur?
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask Kitabi; Mevlana'dan Söyleyisler / Mevlana Celaleddîn-i Rûmî
Mevlananın olağanüstü güzellik ve anlam taşıyan şiirlerini Aşk Kitabıyla size sunarken, yeni bir dizaynla ülkemizde bir ilki de gerçekleştiriyoruz.Yurdumuzda ve dünyanın her yerinde birçok insanın sevgi, saygı ve hayranlığını kazanan Mevlana bu haklı ününü bütün insanlığa Aşkla seslenerek sürdürmektedir:Hiçbir şair, onun derecesine ulaşamamıştır.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Huzur Defteri / M. Fatih Citlak
İstanbulda bulunan Karagümrük Cerrahi Âsitanesi, Osmanlının son zamanlarında,birçok önemli zâtın hayatını değiştiren olaylara tanıklık etmiştir. Ama butanıklıklar genelde sözlü kültür içinde kalmış, dilden dile nakledilmiş veçoğunlukla sıradan okura kapalı kalmıştır.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Giybeti Biraktiran Kitap / Cüneyt Gezer
Ey iman edenler; zandan sakının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın. Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın. Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup-sakının.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Umre ve Hac Günlügü / Senai Demirci
Kalbini ağlattığın kuytulardan çıkıyorsun. Sevdalarına sağır şehirleri terk ediyorsun. Ümidinin kanatlarını kıran dar vakitlerden sıyrılıyorsun. Aşksız ve ışıksız sabahlara veda ediyorsun. Sızılarına merhem olmayan avuntulardan vazgeçiyorsun.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Her Gece Bir Dua (Cep Boy) / Senai Demirci
Dua, toprağın toprağa imzasıdır. Topraktan gelip de toprağa dönmeden önce, gökçe okunur bir yazı olman içindir. Kasvetli ağırlığını gök çekimine kaptırasın diyedir. Gelip geçen, ezilip dağılan varlığını kutsîler pazarına sunasın diyedir.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Can Kirigi / Senai Demirci
Can, paslı bir bıçak yarasıdır varlığın göğsünde. Tenin beyaz yüzünde bir kardelen hülyasıdır. Göğün en canlı yıldızı, yerin en kanlı çiçeğidir.Yüreğimizin yayında gerili oktur can, ki buralı değildir, şimdiye de razı değildir, bizden önceleri ve bizden sonralarıdır.Gölgemizin kuytularında saklı bir hayaldir.Can ki bizden ama bizden olmayandır,bizimle ama bizimle kalmayandır.Alnımızda doğmuş bir şebnemdir can,ki bizde ama bize ait olmayandır,bizden ötelere aşkları vardır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Dar Kapidan Gecmek / Senai Demirci
Alabildiğine geniş zannettiğimiz hayat yolculuğunda, sayısını bilemeyeceğimiz zor tercihlerle ve dar geçitlerle yüz yüze gelir insan. Bu dar kapıların ötesinde ise insanın kendisini bir okyanus kadarderin ve martı kadar özgür hissedeceği nurani iklimler vardır.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kalbimizi Yeniden Yazmak /  Senai Demirci
Risâle-i Nûr, bir insan teki olarak, var oluşumuzdaki derin çelişkileri uyandırıyor, üzerine kül bastığımıztemel acılarımızı tazeliyor.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Aciklamali Sirli Dualar; Hastalik Ve Sikintilara / Mehmet Dikmen
Dua, insanın Yüce Yaratıcı ile irtibat halinde olmasıdır. Dua, kul ile Allah arasında bir haberleşme, bir diyalog, bir köprü, tabiri caizse bir nevi konuşmadır. Dua; insanın, kendini doğru olarak tanıması, varlık içinde nerede ve hangi konumda bulunduğunun farkında olmasıdır.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Gözyaslari - 4 Hamus; Ölümü Öpen Dervis / Sinan Yagmur
Aşk; bir elif miktarı sevilmek için gelen her çileye kimi zaman darağacında kimi vakit kör bıçaklar arasında bir vav gibi hamuş olabilmektir.

Hamuş yani susmak. Susmak halvetti Hira'da, susmak En'el Hak'tı Hallac-ı Mansur'da, Hamuş olmaktı yârin alfabesiz halinde Mevlana'ca.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
365 Günde Güzel Ahlak; Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis ,Bir Dua / Mustafa Kemal Calikci
Nimete kavuşmuş olanlardan, tevazu gösterene ve hep kendini kusurlu bilene, helalden kazanıp hayırlı yerde sarf edene, fıkıh bilgileri ile hikmeti(Tasavvufu)birleştirene, helale harama dikkat edene, fakirlere acıyana, işlerini Allah rızası için yapana, huyu güzel olana, kimseye kötülük yapmayana, ilmi ile amel edene ve malının fazlasını dağıtıp lafının fazlasını saklayana müjdeler olsun. 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Insan Güzeldir; Biz Insani En Güzel / Senai Demirci
İnsan ve yaradılmış olan her şey, her zerresinde akıl almaz bir işlevselliğin ve estetiğin izini taşır. Var edilen her şey evrenin şiirine bir dize yazar. O şiir ki, gözün gördüğünden ötededir; aklın anladığından âlâdır. Ancak o şiir, gözün görmesiyle yeniden yazılır, yeniden yankılanır, aklın anlamasıyla yeni ahenklere bürünür, yeni renklere ayrılır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kur'an-i Kerim Meali / Elmalili Muhammed Hamdi Yazir
(Ey Muhammed!)Onlara de ki:"Kur'an'ı Cebrail, iman edenlere sebat vermek, müslümanlara bir hiadeyet ve bir müjde olmak için Rabbinin katından hak olarak indirdi."(NAHL/102)
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Iki Cami Arasinda Ask; Mihrimah ile Sinan / Mürvet Sariyildiz
Bazen sınırları aşk belirler... Sinan, düşüncelere daldı, eskilere gitti, gecelere şerh düştü gözyaşlarından. Sabah gün doğmadan uyandı, doğan günden once zamana koşmak istedi. Haykırmak istedi sevgilisine zamanın ne kadar yakıcı olduğunu.
8,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ibadetler Ve Islam Ahlaki / Seyyid Abdülkadir Geylani
İbadetler ve İslam Ahlakı adıyla yayınladığımız bu eser, büyük islâm alimi ve maneviyat önderi Abdülkadir Geylânî Hazretlerinin el Gunye li-tâlibî tarîkil-hak (Hak Yolunun Talipleri İçin Yeterli Olan Kitap) isimli kitabının bir kısmından oluşmaktadır
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Veysel Karani Ask'a Yolculuk / Sinan Yagmur
Veysel Karani Aşk a Yolculuk; Allah, Annesini Mutlu Edene Peygamberin Hırkasını Giydirir - Bana, Sen kimsin? diye sormayın. Kapı Yayınları Türk Kitabevi
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bana Allah Yeter / Ugur Kosar
Seni terk eden insanlar olacaktır, bırak hepsi terk etsin,
insan dünyadan uzaklaştıkça Rabb'ine yakınlaşır.
O'nun dostluğu ile yeniden doğar...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zihinsel Sifa / Muhammed Bozdag
-Okuluyla, ailesiyle veya arkadaşlarıyla sıkıntı yaşıyor. Okuyup anlamakta ve öğrenmekte zorlanan zihni yavaşlıyor. Çabucak yoruluyor, üzülüyor, öfkeleniyor. Kimse onu anlamıyor, çevresiyle çatışıyor. Ümidini yitiriyor. Neden? 
 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sifa Veren Dualar / Saim Güngör
Bu kitapta sizlere gece-gündüz. genişlikte-rahatlıkta. sıkıntılı anlarda. bela ve musibet anında ve herhangi bir hastalığa yakalandığınızda ne yapacağınız ve hangi duaları okuyacağınız gösterilmiştir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yüzler Hali Söyler / Ramazan Saricicek
Yüzler Hali Söyler - Mevlid Hikayeleri - Hikaye-i Mevlidi n-Nebi yüzyıllar boyunca ülkemizde Kur an dan sonra en çok okunan kitaptır. Büyüyenay Yayınları Türk Kitabevi
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask Derdi / Kadir Özköse
İnsan bir güzeli sevip sevdası aşk boyutuna erişirse âlemin her zerresi ona sevgilisini hatırlatır. Gündüzlerin nuraniliği, onun parlak yüzünü; gecelerin zulmânî rengi, onun siyah saçlarını hatırlatır. Rüzgârın hafif esintisi, onun teneffüsü; şimşek ışığının ufuklar üstünde görünmesi, onun tebessümünün parıltısını hatırlatır.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 32 (von insgesamt 68 Artikeln)