Atatürk

Atatürk Bana Dedi ki / Sevgi Tanrisever
Atatürk, Ecenin şaşkınlığına gülümseyerek, sorusuna cevap verdi:Evet benim! Bak güzel kızım, şaşırmakta haklısın. Beni böyle aniden görünce birazşaşırdın değil mi?Ece söze girdi:Evet, evet Atam çok şaşırdım. Burada sizi göreceğimi hiç tahmin etmedim.Atatürk:Ben okulunuzu görmek istedim. Aynı zamanda da gençlerin sanata olan ilgisi beniçok sevindirdi. Sanatı ve sanatı ve sanatçıyı her zaman çok takdir ettim.Ece sevinçle Atasının eline sarılıp öpmek istedi
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atatürk ve Islamiyet / Ahmet Yasar Zengin
İyi niyetli olmayan bazı kişilerin, Atatürkü, istediği gibi tanımlayarak, İslam dinini karalamak ve aleyhte propaganda yaparak Atatürkü arzu ettiği yerde oturtmaktadır. Ya da Atatürk paralelinde görünerek, Atatürkü dine karşıymış gibi gösteren bazı kimseler var ki uygun gördükleri hurafelerin, İslam dinine girmesini sağlamak isteyenler de bir gerçektir.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atatürk Cocuk Olmus / Sevgi Tanrisever
Gökberkle Ece de Atalarının elini hürmetle tuttu ve öptüler.Atatürk gülümseyerek şöyle der:-Söyleyin bakalım çocuklarım ben fotoğrafta nasıl çıkmışım?Eceyle, Gökberk çok güzel der gibi bir yandan başlarını sallarlarken, bir yandan daşöyle söylerler:-Çok güzel çıkmışsınız efendim!..Ece söze devamla:-Atam, bensizin fotoğraflarınıza, özellikle salıncaktan sallanırken olana bakarkengözlerinizdeki çocuğu gördümGökberk evet der gibi başını salladı. Arkadaşını onaylamak için şöyle dedi:-Atamız Çocuk Olmuş
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atatürk ve Ben / Sevgi Tanrisever
Ecede Burcuya doğru kollarını açmış ve yanına gelmişti.Birbirlerine hasretle sarılıp öpüştüler.Ece, söze girerek şöyle dedi:Seni bunca sene sonra görmek ne güzel, gel bak Atamız burada, gel yanına gidelim.Burcu gördükleri karşısında çok heyecanlanmıştı.Bu duygu seli içinde göz pınarlarından birkaç damla yaş yanaklarından süzülüverdi.Ailesinin, öğretmeninin anlatıp ona tanıttığı ve ayrıca da okulunda evinde fotoğraflarını görüp, kitaplarda okuduğu, bilgi sahibi olup, çok sevdiği sevgili Atatürkü şimdi karşısında idi.Burcunun dudaklarından şu kelimeler dökülüverdi:ATATÜRK VE BEN!.... ATATÜRK VE BEN!...
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atatürk ve 23 Nisan / Faruk Cil
Atatürk ve 23 Nisan - Altın Kitaplar Türk Kitabevi
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kalbimdeki Atatürk / Sevgi Tanrisever
Ece utanarak başını öne eğdi. Utandığı yanaklarının al al oluşundan belli oluyordu.Ece ne söyleyeceğini bilemedi Ata'sına. Sonra yavaş sesle söz alarak konuşmaya başladı:- Ata'm, siz her zaman benim kalbimdesiniz. Kitap okurken uykuya dalmışım, sizi karşımda görünce heyecanlandım efendim.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Atatürk'ü Unutma Cocugum / Tansu Bele
Atatürk'ü Unutma Çocuğum, Tansu Bele'nin torunu Gizem'le karşılıklı konuşmalarından oluşan bir kitap ve tüm sohbetleri de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, ilk cumhurbaşkanı, başöğretmen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk üzerine kurulu.Ata'nın tarlalarda karga kovaladığı günlerden başlıyor sohbetler, sonra ilk üniformayı heyecanla giydiği gençlik ateşiyle devam ediyor. Ülkemiz için yaptığı mücadeleler, savaşlar, yıkımların ardından bir güneş gibi doğan cumhuriyet ışığı anlatılıyor.
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Nutuk - Gencler Icin Fotograflarla
TOP
Ey Türk gençliği! 
Birinci görevin, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Panzehir Gercege Cagri / Sinan Meydan
Atatürk Ve Cumhuriyet Düşmanlığına Panzehir
"Yalanlardan Arındırılmış Atatürk ve Cumhuriyet Gerçeği"

Panzehir'de aşağıdaki sorulara belgelerle cevap verilmiştir:
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ya Atatürk Olmasaydi / Ugur Dündar
“Gün gelecek, devran dönecek, yaşanan acılar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle onun eşsiz eseri Cumhuriyet’e sahip çıkmayanları çok pişman edecek! Okuduğunuz kitap, ülkeyi yönetenlerin Atatürk ve Cumhuriyet’e niçin büyük saygı duymaları gerektiğini anlatan yazıları içeriyor. Atatürk’ün çok yakınında bulunmuş, onu en iyi gözlemlemiş kişilerden biri olan gazeteci-yazar Falih Rıfkı Atay’ın muhteşem bir üslupla kaleme aldığı “Çankaya” da dediği gibi:
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
1923 Kurulus Ayarlarina Dönmek / Sinan Meydan
TOP
“Kuruluş Ayarlarına Dönmek”, kurucu tecrübeden, Atatürk’ün bağımsızlık ve uygarlık savaşından ilham alarak geleceğe dönmektir.Türkiye Cumhuriyeti’nde “kuruluş ayarlarına dönüşü” zorunlu kılacak şey, temel kurucu ayarların bozulmasıdır:
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Nutuk Söylev / Mustafa Kemal Atatürk
TOP
Nutuk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Osmanlı'dan Cuınhuriyet'e geçişi, kurtuluş ve kuruluşu anlattığı en önemli eseridir. Nutuk, dünya tarihine yon veren bir liderin olaylara bakış açısını ortaya koyarken, bulun ümitleri tükenmiş bir milletin yeniden kendini bularak nasıl bir kahramanlık ortaya koyduğunu da güzler önüne seriyor. Birçok lider gibi Atatürk de, kendinden sonra gelen kuşaklar tarafından çok farklı biçimde değerlendirilmiş, ba/en destana benzer bir kişilik olarak yüceltilmiş, bazen de acımasızca eleştirilmiştir. Atatürk'ü iyi anlamak ve yapmak istediklerini kavrayabilmek için "Nutuk" çok önemli bir kaynaktır.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 12 (von insgesamt 12 Artikeln)