Kitap

En Makbul Dua Salatü Selam - Özel Kutulu / Mustafa Yilmaz
Bazı büyük velilerin Peygamber Efendimiz (s.a.s) için ettikleri salât ü selâmları ele alan kapsamlı bir eserdir.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cingo / Sermin Yasar
Oku da gör, nasıl abarttıklarını... Oku da gör, nasıl haklıyım...  Oku da gör, ben insan mıyım, değil miyim?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Rüzgar Ciksa / Denlz Cakir
Deniz Çakır bu ikinci romanında, bir ahlak varlığı olarak insanın modern hayat karşısındaki çıkmazını anlatıyor.Yine başarılı bir dil, ince bir ironi..Rana, modernitenin insanı fırlatıp attığı metalik dünyada, yalnız, şaşkın, kızgın ve amatördür.Yeni oyunun kurallarını bilmez, Soruları demodedir.
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Her Güne Yeniden Basla / Senai Demirci
Senai Demirci’den okundukça daha çok okunacak 1001 Esma duası. Her Gün Bir Dua ve Her Gece Bir Dua kitaplarıyla benzer biçimde hazırlanan Her Güne Yeniden Başla, okuyucular için yeni bir başucu eseri olacak. Okuyanın dünyasını Allah’ın isimlerinin yansımalarıyla buluşturacak, gönüllerde Allah’ın sonsuza uzanan 1001 ismine pencereler açacak Her Güne Yeniden Başla ile Esma’ül Hüsna talimi yapacaksınız.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Insan Güzeldir; Biz Insani En Güzel / Senai Demirci
İnsan ve yaradılmış olan her şey, her zerresinde akıl almaz bir işlevselliğin ve estetiğin izini taşır. Var edilen her şey evrenin şiirine bir dize yazar. O şiir ki, gözün gördüğünden ötededir; aklın anladığından âlâdır. Ancak o şiir, gözün görmesiyle yeniden yazılır, yeniden yankılanır, aklın anlamasıyla yeni ahenklere bürünür, yeni renklere ayrılır.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Güvenli Baglanma / Adem Günes (Pedagog)
Hayat bağlanmalardan ibarettir Hayat bağlanmalardan ibarettir. Önce anneye Sonra babaya Aileye Ardından "yaşama" ve "yaşamaya" bağlanmaYaşama sevincini kaybetmiş kişiler bağlanamayanlardır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
0-6 Yas Dönemi Cocuk Egitiminde 100 Temel Kural / Adem Günes (Pedagog)
Türkiye'nin en çok okunan pedagoji kitapları yazarı Pedagog Dr. Adem Güneş, bu kez çocukluk döneminin en kritik çağını ele aldı.Çocuğun kişiliğinin ana hatlarının oluştuğu 0-6 yaş dönemi ve bu dönemde kaçırılmaması gereken 100 Temel Kural'ı kısa, öz ve sade bir dille bu eserde topladı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mücella / Nazan Bekiroglu
.Mücellâ, genç Cumhuriyet'le yaşıt bir kızın, unutulmuş kumaşların, kokuların, alışkanlıkların, iğne oyalarının, kimi yarım kalmış kimi tamamlanmış aşkların, hayatı seyretmekle yaşamak arasında gelip giden kadınların romanı.Zamanın daha ağır aktığı, hayatın ritminin daha çok mahalle aralarında karar bulduğu vakitler.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sürgündeki Hanedan; Osmanli Ailesinin Cileli Asri / Ekrem Bugra Ekinci
Osmanlı Tarihi'ne dair yazdığı yazılar ve yaptığı televizyon programlarıyla tanınan hukuk tarihçisi Ekrem Buğra Ekinci Sürgündeki Hânedan kitabıyla Osmanlı İmparatorluğu'nun son vârisleri hakkında literatürde benzeri bulunmayan bir monografi hazırladı. Hânedanın tüm üylerinin sürgünde neler yaşadığını kendi anlatımlarıyla dinlemeye hazır mısınız?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ergenlik Döneminde 100 Temel Kural / Adem Günes (Pedagog)
Eskilerin "Bizim zamanımızda ergenlik mi vardı!" deyip kabullenmediği; yenilerin "Bizimki yine ergen takılıyor!" diye abarttığı ergenlik döneminin özellikleri nelerdir?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Abdülhamid Han / Talha Ugurluel

* Sultan II. Abdülhamid, amcası Abdülaziz döneminden nasıl dersler çıkarmıştı?

* Yönetim merkezini neden Yıldız Sarayı’na taşıdı?

* Otuz üç yıl boyunca Cuma Selamlığı’nı neden hiç aksatmadı?

* Osmanlı coğrafyasının dört bir yanına yaptırdığı okullar imparatorluğun geleceğini nasıl şekillendirdi?

* Hamidiye Hicaz Demiryolu projesiyle neyi amaçladı?* Dünyayı ayağına getiren fotoğraf merakının altında yatan sebepler nelerdi?

* Türk Müzeciliğinin kurulmasına nasıl katkı sağladı?

* Tarihi tablolaştıran Sultan Hamid’in sanata ve sanatçıya verdiği önem…

* Abdülhamid Han’ın kütüphanesini hayatı bahasına koruyan Serhafızıkütüb Sabri Efendi’nin hikâyesi…

* Sürgün günlerinde neler yaşadı?

* Cenazesine katılan halk, arkasından nasıl seslendi?

15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Serenad / Zülfü Livaneli
Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.
15,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Iskender / Elif Safak
Elif Şafak’ın büyük yankılar uyandıran eseri İskender, 2011’de Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Eser, İngilizce yazılmıştır ve Omca Korugan tarafından tercüme edilmiştir. Elif Şafak bu kitabında göçmen sorunu, kadına şiddet, tasavvuf gibi temaları işlemiştir. Londra’da yaşamaya başlayan bir ailenin gözünden göçmenlerin durumunu anlatan kitap, 1.5 yılda tamamlanmıştır.
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mutluluk / Zülfü Livaneli
Her biri mutluluğu arayan Meryem, İrfan ve Cemal, kendilerinin, birbirlerinin ve ülkenin ruhunun derinlerine doğru çalkantılı bir yolculuğa çıkıyorlar. Peki, onları neler bekliyor?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ciplak ve Yalniz / Hamdi Koc
Hayatın adil davrandığı bir kadın veya erkeğe henüz rastlamadım. İstediğini almak kalbin kaderi değil.Küçük ve yalnız olduğunu sanan bir kahramanın büyük ve kanlı bir geçmişe yaptığı yolculuk
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ustam Ve Ben / Elif Safak
Yolu İstanbul’a düşen bir fil bakıcısı olan Cihan, burada Mimar Sinan ile tanışır ve büyük mimarın çırağı olur. Mimar Sinan; Cihan ve fili Çota ile birlikte tarihin en muhteşem mimari eserini ortaya koyarlar.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bizi Caganoz Diye Biri Öldürdü / Bora Abdo
Her insanı kardeşi öldürüyor, tek çocukları bile!2013 Yunus Nadi Öykü Ödülünü kazanan Bora Abdo, tehdit vetedirgin edicilikle yüklü öyküleriyle, karanlığın güzelliğini fark eden has edebiyatseverlere sesleniyor.Bizi Çağanoz Diye Biri Öldürdü, yazarın önceki çalışmalarında da olduğu gibi, okuru alabildiğine özgün bir dil eşliğinde gerçeküstünün atmosferine sokan, karanlık kahramanların karanlık dünyalarda soluk alıp verdiği ya da son nefeslerini verdiği öykülerden oluşan bir kitap.
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Pembe ve Yusuf / Canan Tan
Ne benim sözüm geçer bu iklimdeNe de seninBöyle gelmiş böyle giderSon söz TÖREnin!Birbirlerine delicesine düşkün iki kardeşin,Pembe ile Yusuf'un sızılı ve çarpıcı öyküsü.Ezenler ve ezilenlerin amansız savaşımı.Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın değişmez kaderi..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sakiz Sardunya / Elif Safak
İstanbul'da sakin bir mahallede bir kız çocuğu yaşardı.İsmini hiç mi hiç sevmeyen... Hem akıllı, hem meraklıydı.Çok da konuşkandı. Anne babasına ve öğretmenlerine durmadan sorular sorardı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Konstantiniyye Oteli / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul'un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.2014 yılı Aralık ayının son günleri...
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ögrendim ki...; Sözü Yemindir Iyi Insanlarin / Gülben Ergen
öğrendim ki...
yaşam inatçı bir öğretmen aslında... 
şöhret dolabımda asılı bir elbise... 
sözü yemindir iyi insanların...
ve iyilik yapmak için fırsat kollamalı insan... 
-Gülben Ergen Çelik-
 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Fatih Sultan Mehmed / Resad Ekrem Kocu
"20. yüzyılın başında şehrin hüzünle yaraladığı ve şehrin hüzünlü ama tamamlanmamış bir imgesini yaratan o özel ruhlardan biridirReşad Ekrem Koçu." Orhan Pamuk"Uzun yıllar öncesine dönüyorum ve Murat Reis'in Oğlu'nu okumaya başlıyorum.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Artik Zen-ginim / Aykut Ogut
Artık Zen-ginim - Bolluk ve bereket kapılarını açmak için kampa girmeye hazır mısınız?Bu hayata ZENgin olmak,ZENgin yaşamak için geldiniz!İşte hayatın sırrı bu cümlede saklı! 2005 yılında ben bir garson, eşim Esra yoga hocasıydı. Doğan Novus Yayınları Tü
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Yüregim Seni Cok Sevdi (Cep Kitabi) / Canan Tan
Yüreğim Seni Çok Sevdi (Cep Kitabı) - Biliyorum, imkânsız aşk bu! demişti Murat. Doğan Kitap Türk Kitabevi
6,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Askin Sanal Halleri / Canan Tan
Masumiyet bile masum değil artık! Vakti zamanında, "Aldanma ki şair sözü elbette yalandır!" diyen Fuzulî, günümüzde yaşasa, "Aldanma ki sanal aşklar elbette yalandır!" mı derdi? Yoksa, "Aşk aşktır!" diyerek, gerçek ya da sanal tüm sevdalıların önüne mi sererdi dizelerini?..Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşkı seninle paylaştık mı biz? Yoksa...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Cikolata Kapli Hüzünler / Canan Tan
Her öyküde kendinizden bir şeyler bulacaksınız.Hüzünleri çikolata ile tatlandıran... Enginde, günün minesiyle beraber solan... Yeşilin tonlarıyla özdeşleşmiş... Özgürlüğün en uç noktalarını pervasızca zorlayan...
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yasar Kemal / Zülfü Livaneli
TOP
Zülfü Livaneli kırk dört yıllık dostluğun penceresinden Yaşar Kemal'i anlatıyor."Yaşar Kemal'in çevresinde esen, sanki kişiliğinin ve bedeninin ayrılmaz parçası olan, gittiği her yere, girdiği her mekâna, sanki onunla doğmuş gibi farkında olmadan taşıdığı bir rüzgâr vardı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Edebiyatta Sanatta ve Popüler Kültürde Kiskanclik / Peter Toohey
Kıskançlık ve haset aynı anlama mı gelir? 
Ya da gıpta? 
Ya da imrenmek?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
33 Gün Diyeti; Mutlu Ince Genc Güzel / Asli Osma Kender
Bugüne dek farklı diyetler denedin.Bazen işe yaramadı.Bazen verdiğin kiloları geri aldın.Bazen de inceldin, ama mutlu olmadın...Aslı Osma Kender, 33 Gün Diyeti'nde bizzat kendi üzerinde deneyerek uyguladığı çığır açıcı bir diyet sistemini anlatıyor bize
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Artik Biliyorum / Oprah Winfrey
Her şey bir mucize, bir lütuf, bir fırsat olabilir. Yeter ki, siz öyle görmeyi bilin… Artık biliyorum… Ne verirseniz size geri gelir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Oyuncu / Jennifer L. Armentrout
LUX serisi, Kış Güneşi ve Saplantı kitaplarının dünyaca ünlü yazarı Jennifer L. Armentrout'tan tutku dolu bir hikâye… Gamble Kardeşler serisi devam ediyor! Bridget Rodgers'ın yolu ünlü Gamble kardeşlerden biriyle kesişiyor. Hem de tüm dünyanın tanıdığı yıldız beyzbol oyuncusu Chad Gamble ile.
 
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Akis Oyunu / Talyaa Vardar
Akışta olmak sandığından daha kolay!Karlar eriyip şelalelere karışır...Nehirler denizlere kavuşur...Tırtıl kelebeğe dönüşür, bulut ise yağmura...Ne yaparsan yap, önüne geçemediğin tek şey akıştır...Çünkü yaşam, başından sonuna dek hiç durmadan akar.Akış oyunu ile bedenin, duyguların, sezginin, zihnin ve mananın kapılarından süzülerek yaşamın tadına varacaksın.Oynamaya var mısın?
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 32 (von insgesamt 665 Artikeln)