Sola Yayinlari / Sola Unitas Academy Sola Yayinlari / Sola Unitas Academy
Roman Kahramani / Tuncer Aktas
TOP
Yazgınız gerçekten sizin elinizde mi?Kimi tutkular içinde barındığı varlığı kendi hayatından vazgeçmeye kadar götürebilir, kimileri ise başkalarının hayatına kastetmeye... Kaderine sürüklendiği yolda varlık adına tanım bulan ne varsa Roman Kahramanı'nın işbirlikçisidir.Aşkınız için neleri göze alırdınız?
7,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Maskulist / Tuncer Aktas
TOP
“Orgazm taklidi yapan kadın, ağlama taklidi yapamaz mı? Hani içimiz parçalanır da o süzülen inci taneleri ruhumuza damlayan kezzap damlalarına dönüşür ya... Annemizi seviyor taklidi de yapabilir pekâlâ ya da seninle futbol izlemeye bayılıyormuş gibi de olabilir. Sevişmek istemediğinde pekâlâ başı ağrıyormuş rolü yapabilirken, pırlanta yüzük aldığında çok tahrik olmuş gibi görünebilir.”
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ahuna / Umut Kisa
İnsanın hayatında aldığı bazı dersler vardır. Bu öğretileri biriktirir. Küfesini bazen birbirleriyle çelişse de farklı şeylerle doldurur. Eğer şanslıysa ve kendine doğru bir yolculuktaysa küfesindekileri özümser ve içselleştirir. Artık sırtta taşınan bir küfede değil, bedenin ta içindedir onlar. 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Mübadele Asklari / Gülsüm Öz
Aynı acıları, aynı mutlulukları ataları da yaşamıştı. Kendilerini medeniyetler çatışmasında değil buluşmasında gören biri Selanikli Türk, diğeri İstanbullu Rum'du. Ne sürgünlere, ne fırtınalara tanıklık etmişler…
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kayip Cag 1 -Kelimeler Devri / Achilles Valentin
Göğsünden yükselen itirazlara rağmen karşı koyamadığı gücün sahibine doğru ilerledi. Gölgenin eli yüzüne uzanırken “Hayır!” diye haykırdı. Kaçmayı düşündüğü anda yakalandı. Gölge elin başparmağı, alnının ortasına dayanılmaz bir kuvvetle bastırdı. Parmak burnuna doğru ağır ağır kayarken Nâr karardı. Bilinenler unutuldu. İhanetin adı konuldu.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ey Ask Nerdesin? / Eray Emre Evren
Eray Emre Evren sorulara kafayı takmış durumda… Bazen doğru kişilere bazen de yanlış kişilere sorular soruyor. En son dolmuş şoförüne sorduğu "Şurdan Bi' Şehremini Alır Mısın?" sorusu kitap oldu, üstüne bir de en çok satanlar arasına girdi. Şimdi kime sorduğunu bilmesek de okuyucuyu gülmekten kıracak bir soru ve eserle hepimizi başbaşa bırakıyor. "Ey Aşk Nerdesin?"
-Umut Kısa-
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri / Achilles Valentin
Misal; sen çay içersin, o kahve. Daha orada başlar ayrılık. Sen kahvesini dudaklarına götürmesini izlersin, eliyle saçlarını arkaya atmasını seyredersin. Ellerindeki yaralar dikkatini çeker; kalbindeki kesikler bedeninden taşıyor diye üzülürsün, kulaklarına bilmem kaç zaman önce, bilmem kimlerle nasıl eğlendiği, mutlu olduğu öyküler çalınırken. Senin tahayyül edemeyeceğin zamandaki mutluluğunu yaşıyordur ya da hüznünü; kayıplarını, hayal kırıklıklarını. Hepsini an be an tekrar yaşar durur. 
 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Illüzyon / Didem Arslantürk
Hiçbir şey, düşündüğün gibi değil. Sevdiğini sandığın kadın ya da adam, aslında o insan değil. Kim olduğunu kendisi bile bilmiyor. Ve sen; aslında kendinin kim olduğunu sen de bilmiyorsun. Hepsi İLLÜZYON. Seçiyorsunuz birbirinizi; deniyorsunuz, tadıyorsunuz, anladığınızı sanıyorsunuz..
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kitabimin Kenari / Leyla Yildirim
Romanlar okunsun diye yazılır... Hurihan Gönüldensever’in yazdığı romanın yayınevlerindeki macerasını tek solukta okuyacak, romanların ve yayın dünyasının günümüzdeki haline hem gülecek hem ağlayacaksınız. Bir sistem eleştirisi olan bu kitap popüler kültüre hizmet eden araçları kullanırken aslında sizi size şikâyet etmektedir.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ya Unutursak / Baris Ceylan
"Bunlar senin için…" dedi önlerindeki masanın üzerine sere serpe uzanan çiçek buketini göstererek. Kadın buketi alıp baksaydı, yüzünde bir gülümsemeyle lilyumları nasıl hatırladığını sorsaydı, hatta içindeki takı kutusunu açsaydı Boran için her şey daha kolay olurdu. Ama kadın bunların hiçbirini yapmadı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Günah Kadina Yarasir / Suna Güler
Günah olan hangisi? Aşk mı, cinsellik mi?
Bugüne gelene kadar KADIN, hangi günahlardan yargılandı, hangi yasaklar çemberinde çaresizce ve bilmeden "aşk" dediği şeyin kurbanı oldu? "Aşk" için nelerini feda etti?
Sahi nedir KADIN? Günahların toplayıcısı, bedellerin ödeyicisi mi? 
 
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Sinir / Aydan Ögretmen
Oxford’da eğitim görmüş ikisi Türk üç çılgın cerrahın işledikleri ‘Günah’ bütün hayatlarını alt üst eder. Tesla’nın ölümüyle birlikte kaybolan ‘Günah’ Londra’da ortaya çıkar. Dağılan hayatlar, yarım kalmış aşklar, tam artık unutuldu dedikleri anda üzerlerine kâbus gibi çöker. “Bu bilgiler doğruysa ya ölüsün ya evlatlık.” Sanat tarihi, tıp, nükleer fizik bilgileri ve görünmeyenden gelen yardım ‘Günah’ı yok edilebilecek mi?
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Eksi Sifir / Sunay Demircan
Dışarıdan bakanlar için defineci hazine arar, para pul peşinde gibi görünür. Nitekim büyük bir bölümü böyledir de. Ama bir bölümü için amaç zengin olmak değildir. En azından benim için değil. Amaç, ne olduğu bilinmese de o hayali kurulan, o aranılan şeye kavuşmaktır.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kadinlar Sever Hikayesi Olan Seyleri / Erhan Sertbas
Birisi size yalan söylediğinde, ona ne kadar yakın olduğunuz, ruhunuzda açılacak yaranın büyüklüğünü de belirliyor. Tanımıyorsanız çok sorun değil sadece tek seferlik bir aldanma bu ama eğer çok yakınınızsa, inanmışsanız ona, seviyorsanız onu; acıtıyor. Üstelik bir yanınız acıyla yanarken, bu yalan varlığını ve bağlı olduğu gerçekliği sürdürmek zorunda olduğundan siz inanmaya devam ettiğiniz sürece yalan da sizin varoluşunuzu sorgulamaya başlıyor. Tam da o anda bütün köprülerin atıldığını biliyorsunuz.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Kaytansizlar / Remzi Karabulut
Bu kitapta hiç soru işareti ve ünlem kullanılmadı. Noktalı virgülle üç nokta da öyle. "Sorular kendini belli eder, kızgınlıklar boy verir ya da kızgınlıklara yer verilmemelidir," diyerek belki. Fazla birbirine bağlanmadı cümleler ve devamı geleceğine dair ipucu bırakılmadı satır aralarında.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Tottenham Cocuklari / Dursaliye Sahan
Gazetecilerin ömrü çabuk tükenir. Çünkü onlar 7/24 çalışır. Oysa bir gazeteyle kebapçı arasında, işletme bakımından hemen hiç fark yoktur. Her ikisi de müşterinin isteğine göre servis yapar. Hâliyle ben de o çarkın en anlamsız haberlerini yapan muhabir ordusundan sadece biriydim.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Özgürlük Cikmazi / Suna Güler
Tüketim toplumu olmaktan yanaya tüm yakınmalarımız, yine de çıkamıyoruz o tuzağın içinden. İşte o tüketici tavrın eseridir genelde sanata, özelde öyküye, şiire burun kıvırmalarımız. Sola Yayınları olarak biz, o tavra karşı kuşandık silahlarımızı. Öykülerin isyanıyla bütünleştirdik isyanımızı. İlerleme, hem Sola Yayınları adına hem edebiyat adına olacaktır.
7,50 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Rüya Yazari / Tugce Gücnar Kengil
Kelebek bir şeyler anlatıyordu sanki. Rüya hiç ses çıkarmadı, sadece dinledi. Güzelliğinin ardında korku vardı ve belki de sona yaklaştığını hissetmişti kelebek. Sanki ona bir ders vermeye çalışıyordu. En azından o öyle hissetmişti. Aklındaki cümleler ilginç bir şekilde birleşmeye başladı. Koşarak bilgisayarının başına oturdu, soğumuş kahvesinden bir yudum daha alıp aceleyle yazmaya başladı.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Celile Hanim / Aysel Hacir
"Yollarda kalan gözlerimin nûrunu yordum,
Kimdir o, nasıldır diye rüzgârlara sordum,
Hulyâmı tutan bir büyü var onda diyordum,
Gördüm: Dişi bir parsın elâ gözleri vardı."
-Yahya Kemal Beyatlı-
12,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Neden T? / Tevekkül T Mehreliyev
Azeri yazar Tevekkül T Mehreliyev’den sonuna kadar gizemini koruyan usta işi bir kurgu.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Bir Ölünün Düsleri / Baris Ceylan
Hayır! Beni bencillikle suçluyorsunuz… Hayır bayım! Bu söylediklerimin hiçbiri bencilce değil! Asıl bencillik sizin ‘iyi’ diye dayattığınızda, isteklerinizde ve dünyayı kendi istekleriniz doğrultusunda çekip çevirme çabanızda… Daha iyinin bile ne olduğunu bilmeden ona çizdiğiniz sınırlarınızda…
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Köz Vatan Yangin Yeri / H. Meric Doruk
Her kalp yanar, illaki tutuşur bir yerinden...
Önce alabildiğine kızıl, alabildiğine kor; önüne kattığı her şeyi yutacakmış kadar hararetli, şiddetli… Sonra yavaş yavaş kaybeder kudretini, alevler cılızlaşır, köze döner. İçin için yanmaya devam eden köz ateşinde kimler ve neler kavrulur bilinmez. Bu bilinmezlikte birinin hikâyesi bir diğerinin kalbine, öteki ise bir başkasına değer. Her kalbin içinde bir avuç 'köz'... Ateşi içinde saklı. Uzaktan bakınca sönmüş gibi görünen, dokununca yakan sırlı nar…
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Intiharsizlik / Görkem Kizildag
Hep derim "Rüyalarımı bir yerlere yazayım." diye ve evet, bunu hiç yapmam! Peki, şimdi benimle tek tekerlekli bisiklet mi konuştu yoksa palyaço mu? Umarım bisiklettir; zira palyaçolardan nefret ederim ve ayrıca gözüme vuran güneşten de! Yine sabah olmuş ve ben rüyasında dahi intihar etmeyi beceremeyen bir adamım. 
5,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Us'ta Yol / Umut Kisa
"Bir insan kilitli olmayan, ama içeriye doğru açılan bir kapıyı boyuna itiyor, çekmek aklına gelmiyorsa, odada hapistir." -Ludwig Wittgenstein Hem karmaşıklık hem de basitlikte aramalısın bu kitabın özünü... Sabra ihtiyaç var, zekâya ihtiyaç var, bildiklerinden sıyrılmana ihtiyaç var anlamlandırmak için... Kendim olmak istiyorsam sırrı seçimlerimde aramalıyım.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Ask Inzal Olundu / Tuncer Aktas
TOP

Karşımıza çıkan insanlar önceki hayatlarımızın kalıntıları mı?

Yoksa yaşadıklarımız sonsuz cehennem döngüsü mü?

Tekamüle giden yolun ağırlığı altında ezilen günlük yaşamlar, masum vücutları aşk arayışları ile kirletenler, ten pazarında can arayan maddeye sıkışmış bedenler…

9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Aziz / Umut Kisa
Umut Kısa, dördüncü kitabı “Aziz” ile aslında unuttuğumuz, bilmek istemediğimiz ya da es geçtiğimiz tarihe tanıklık etmemizi sağlıyor; üstelik içerisine aşk, hastalık, sağlık, acı, keder, güç, para, intikam, aldatma ekleyerek. Okuyucuyu güçlü dizeler, zorlu bir yolculuk ve yüzleşmeler bekliyor.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Feminist-Hümanizmden Önce Son Cikis / Tuncer Aktas
TOP
Bir erkek doğar, emekler, karnını doyurur, hayvanlık yapar, erkek olur. Şanslıları önce maskulist sonra feminist sonra da hümanist olur. Bunun dışındaki gelişim teorilerinin tamamı boş ve mesnetsizdir. Bir kadın ise gelişimin zirvesine doğar. Hümanisttir. Kimileri bozulur feminist olur, hayatı öğrenip küllerinden yeniden doğanlar hümanist zirveye geri döner.
9,00 EUR
 
inkl. 7% MwSt. zzgl. Versand
Zeige 1 bis 27 (von insgesamt 27 Artikeln)